Audio pohádky v cizím jazyce

Pohádky v cizích jazycích jsou vynikající pomůckou při studiu jazyků, ale také při seznamování s jinými kulturami, a to nejen pro děti. V rámci mezinárodního projektu MultiLib jsme společně s našimi partnery shromáždili pohádky v angličtině, francouzštině, ruštině a dalších  - celkem ve 12 jazycích z celého světa.

Na tuto stránku budeme pravidelně přidávat pohádky ve všech 12 jazycích. U každé z pohádek naleznete PDF soubor s ilustrovaným textem, u vybraných pohádek pak i audio záznam namluvený rodilým mluvčím.

Chci vědět, kdy budou další

anglické pohádky

Turecké pohádky

Švédské pohádky

Arménské pohádky

Tibetské pohádky

Haitské pohádky

Kurdské pohádky

Anglické audio pohádky

The Most Useful Work / O nejužitečnější práci

Moderní arménská pohádka v angličtině. Zedník, zahradník a hospodyně se hádají

o to, čí práce je nejužitečnější. Moudrý majitel domu jim proto navrhne, aby si na nějaký čas své role vyměnili. Jedině tak totiž pochopí, čí práce je ve skutečnosti nejvíce užitečná.

Odkazy na stažení

Kompletní pohádka textově - zde

Little Stumpy / Otesánek

Tradiční česká pohádka v angličtině. Bezdětnému páru se změní život v okamžiku, když muž - dřevorubec - v lese najde polínko, které vypadá jako malý chlapec. Otesánek, jak mu začali říkat, totiž není jen tak obyčejný kus dřeva. Na obyčejné poleno má totiž až příliš velkou chuť k jídlu!

Odkazy na stažení

Kompletní pohádka textově - zde