Často kladené otázky – roční studium češtiny

Ukončili jste střední školu a chcete studovat v zahraničí? Chcete se naučit nový jazyk a získat spoustu nových kamarádů a nezapomenutelných zážitků? Chcete zvýšit své šance na trhu práce či se připravit na vysokou školu? Už vás nebaví stereotyp a chcete zažít něco nového? PELICAN je to pravé místo pro Vás!

1) Mám zájem o roční kurz češtiny, jak se můžu přihlásit?
2) Kolik stojí kurz? Je uvedená cena konečná? Co všechno je zahrnuto v ceně?
3) Jak probíhá platba?
4) Jaká je pravděpodobnost, že získám vízum? Vrátíte mi peníze v případě, že ho nedostanu?
5) Jaký je harmonogram školního roku?
6) Jak probíhá výuka?
7) Jaké jsou podmínky pro otevření kurzu?
8) Je možný pozdější nástup, například když bude vyřizování víza trvat déle?
9) Poskytuje Vaše škola pomoc či podporu při vyřizování víza?
10) Je reálné se za rok naučit českému jazyku na potřebné úrovni?
11) Můžu pracovat v průběhu studia?
12) Pořádáte také mimoškolní aktivity/výlety/ apod.?
13) Jaké používáte materiály?
14) V případě, že se chci hlásit na VŠ po ukončení vašeho kurzu, budu muset podstupovat nostrifikační zkoušky?

Mám zájem o roční kurz češtiny, jak se můžu přihlásit?

Pro přihlášení si stáhněte závaznou přihlášku. Přihlášku je potřeba vyplnit, podepsat a společně se scanem pasu, fotkou pasového formátu a souhlasem se zpracováním osobních údajů nahrát zde. Do formuláře doplňte všechny položky. Tím bude vyřízena veškerá dokumentace, kterou od Vás budeme potřebovat. Veškeré dokumenty naleznete zde.

Kolik stojí kurz? Je uvedená cena konečná? Co všechno je zahrnuto v ceně?

Cena kurzu je 45 000 CZK. Tato cena je konečná. Jediné co bude potřeba si pořídit, je učebnice (cca 700,-), kterou Vám určí lektor. Cena obsahuje rovněž jeden jazykový kurz (90 min/ týdně). Můžete si vybrat španělštinu, angličtinu, němčinu, ruštinu či francouzštinu. Veškeré kurzy jsou určeny pro začátečníky. Dále od nás obdržíte ISIC, díky kterému získáte řadu studentských slev. Cena nezahrnuje ubytování a podporu při vízovém procesu.

Jak probíhá platba?

Částku 45 000CZK zašlete na číslo účtu 115-2196290247/0100, popřípadě můžete zaplatit u nás v kanceláři. Platbu je možné rozdělit na dvě části. Po obdržení první splátky (či celé částky) Vám vystavíme potvrzení o studiu, na jehož základě žádáte o vízum. Termín platby není stanoven, nicméně je důležité myslet na to, že vyřizování víza trvá většinou 3 měsíce. Druhá část musí být zaplacena do konce listopadu 2019.

Jaká je pravděpodobnost, že získám vízum? Vrátíte mi peníze v případě, že ho nedostanu?

Nemusíte se obávat. 95% žádajících vízum obdrží. Kdyby se stalo, že ho nezískáte, vrátíme Vám celou částku.

Jaký je harmonogram školního roku?

Začátek výuky a hodinová dotace záleží na typu kurzu, který si zvolíte. Standardní výuka začíná v říjnu 2019. Výuka probíhá 2 semestry, které jsou odděleny jarními prázdninami. Školní rok končí na přelomu května/ června 2020.

Jak probíhá výuka?

Výuka probíhá každý všední den ve stejnou dobu po celý školní rok. V průběhu je několik státních svátků a ředitelských voln. Výuka je vedena zejména v češtině, popřípadě doplněna vysvětlením v angličtině. Na začátku budete rozděleni do skupin a bude Vám přidělen lektor, který Vám zůstane po celou délku studia.

V rámci studia je možné složit státní jazykovou zkoušku, ta však není zahrnuta v ceně kurzu a její složení je dobrovolné. Na základě vašich znalostí obdržíte certifikát příslušné úrovně. Státní jazykovou zkoušku na úrovni B1 můžete skládat opakovaně. Získaný certifikát lze použít k přihlášce na vysokou školu. Úroveň pro studium na VŠ se liší dle univerzity, nicméně obvykle je pro přijetí požadovaná úroveň B2. Cena zkoušky se liší dle úrovně zkoušky.

B1 1500CZK
B2 3500CZK
C1 4200CZK

Jaké jsou podmínky pro otevření kurzu?

Pro otevření třídy je stanoven minimální počet studentů 10. V případě, že nebude dostatečný počet osob, přiřadíme Vás do skupiny studentů, kteří s námi spolupracují prostřednictvím agentury.

Je možný pozdější nástup, například když bude vyřizování víza trvat déle?

Ano, pozdější nástup je možný.  

Poskytuje Vaše škola pomoc či podporu při vyřizování víza?

Nikoliv, studenti žádají o víza samostatně, popřípadě mohou využít služeb některé z agentur, se kterými spolupracujeme.

Je reálné se za rok naučit českému jazyku na potřebné úrovni?

Ano, je to možné. Mnoho studentů se již zvládlo naučit češtinu a následně pokračovat na české vysoké škole. Samozřejmě to záleží na Vaší aktivitě a přístupu. Pokud však budete následovat pokyny lektora a vyvinete dostatečné úsilí, bezpochyby získáte žádanou úroveň.

Můžu pracovat v průběhu studia?

Ano, ve volném čase je to možné.

Pořádáte také mimoškolní aktivity/výlety/ apod.?

Ano, pořádáme. V rámci naší školy se můžete zúčastnit různých večírků, filmových večerů, enviromentální projektů apod. Naši studenti často společně podnikají různé aktivity - lasergame, pivo i výlety do zahraničí (trhy ve Vídni) apod. Ty si však hradí studenti na vlastní náklady. Pokud se chcete podívat, jak tráví svůj studentský život, podívejte se na náš instagram či facebook.

Jaké používáte materiály?

Studenti si na začátku roku kupují učebnici, kterou jim určí lektor. V průběhu roku jsou využívány jak učebnice, materiály připravené lektorem, tak elektronické pomůcky jako jsou například dataprojektory.

V případě, že se chci hlásit na VŠ po ukončení vašeho kurzu, budu muset podstupovat nostrifikační zkoušky?

Ano. Dle zákona je nezbytné splňovat nejen jazykovou úroveň, ale zároveň podstoupit nostrifikační zkoušky.

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám!