DOBRÝ DEN ZE SOUL BISTRA

Na úvod bychom rádi předestřeli, že se z naší strany jedná o snad úplně první článek/blog, proto prosíme o shovívavost.

Rozhodli jsme se podílet na tomto projektu především z důvodu spolupráce s PELICAN, kvalitou jenž representují, ale i hodnotami a aktivnímu přístupu k životu, které sdílíme. V prvním, možná poněkud delším, příspěvku bychom se rádi představili a vyprávěli Vám krátký příběh, který vedl až k otevření našeho Bistra dne 14. 4. 2014 (upřimně až teď jsem si všiml té magiky čísel, kterou jsme nikterak nekalkulovali).

Na začátku všeho byl, jak už to bývá, nápad. Lépe řečeno dva velmi podobné nápady/sny. Jeden se zrodil v hlavách Nikol a Kateřiny a druhý u Toma. Oba směrující k podobnému cíli. Tím cílem bylo otevření a provozování bistra. Dohromady nás pak dala, jak jinak než, náhoda, které velkou měrou pomohly děvčata z Wolfgangu, a díky tomu fofru jsme se začali poznávat až za pochodu, během diskuzí, příprav atd. Shodou dalších náhod jsme se dostali k informaci o prostorách v budovách České televize, které jsme velmi vděčni.

Začali jsme se o ně zajímat, vypracovali jsme projekt, udělali nabídku, pokusili se uchopit příležitost a na konci jsme byli úspěšní. Stály před námi mnohé velké výzvy, jako byla například kuchyně, dodavatelé, interiér, personál a nikdy nekončící úřady. Kousek po kousku jsme se prokousávali dál. Hlavně za přispění kamarádů, kteří nesou velkou porci zásluh a spousty náhod jsme se dostávali k reálnějšímu datu otevření, jenž jsme několikrát posunuli.

Až do poslední chvíle jsme však neměli finální název pro naše bistro. Nechtěli jsme jen něco dobře znějícího, ale něco k čemu se budeme moci vracet. Název, jenž bude reflektovat náš přístup a závazek, jméno které nás bude nutit vytvořit určitou atmosféru a na jehož odkazu budeme nadále pracovat a rozvíjet jej. Po spoustě filozofických debat, brainstormingů, času tráveném po kavárnách ale i bláznivých nápadech padl název Soul a jsme za něj vděčni.

Hodiny a dny natírání, broušení, malování, přesunů z leva do prava, pohovorů s uchazeči, vybírání nádobí, skladání nápojového lístku, příprava menu, komplikace s objednávkami, termíny dodání, technické pauzy a zase ty úřady, a to vše během cca dvou měsíců. Neustále pohodová atmosféra a zmiňovaná pomoc všech kamarádů nám v tomto velmi pomohli. Krátce před termínem se dostavila i nervozita a náhle tu byl ten den. Otevíračka 14. 4. 2014 v 8:00. Ještě si pamatujeme ten poslední večer před. To ticho. Napětí. Kroucení hlavou, nad tím, že už za pár hodin to vypukne, že už za pár hodin začne žít jeden společný společný sen a všechno teprve začíná . . .

bs_logo_bw-623x301

Greetings from Soul Bistro First of all, we would like to ask you to be patient with us – this is our very first blog post.

Our cooperation with PELICAN is based on common values and approach to life. We also admire the way they hold on to their dreams and always strive to achieve their goals. We would like to take this opportunity to introduce ourselves and cast light on events that led to opening the Bistro on April 14, 2014. Magical powers that the date seems to possess were not the reason why we chose it, though.

At the very beginning there were three people who had a clear-sighted vision of running a bistro, Nikol, Kateřina and Tom. The only problem was that they didn’t know one another. By some extraordinary coincidence and with a little help from WOLFGANG girls, they met and started working on the realization of their dream. We found the venue completely by chance. The agreement with the owner of the building, Czech TV, was reached after a series of negotiations and we were free to go ahead with our plans.

We had to face several challenges such as kitchen, suppliers, staff and endless dealings with the authorities. Although we were determined to succeed and we had a lot of help from our friends, we had to postpone the official opening of the bistro several times.

One of the last things that remained to be done was to decide on a name of the bistro. We wanted a name that we could build upon, something that would reflect our approach and commitment. After many heated discussions and countless rejected ideas we finally agreed on the Soul.

The following two months were hectic. Preparing the venue, interviews with applicants for a job, equipping the kitchen, meetings with suppliers and dealing with authorities really took it out of us. However, on April 14, 2014 at 8am everything was ready for the opening of the bistro. I still recollect the night before. The silence. The anxiety. The expectations. It was difficult to believe that our dreams would come true in a couple of hours. And this was only the beginning…