Lauryn Hill

Sobota se zpěvačkou Lauryn Hill.

Mrkni se na videozáznam koncertu v Japonsku z roku 1999, který je spojen s anglickým interview se zpěvačkou s japonskými titulky. Škola PELICAN nově nabízí výuku japonštiny, a čtení titulek je jeden z mnoha alternativních způsobů výuky jazyka.

Zpěvačka Lauryn Hill se narodila 25. května roku 1975. Její matka byla učitelka angličtiny a otec poradcem v počítačové firmě. Byl to otec, který si přivydělával hraním na svatbách a jiných společenských akcích. Zpěvačka tak byla vychovávána v muzikantském prostředí a s hudbou prakticky vyrůstala. Lauryn chtěla být zpěvačkou už od malička.

Lauryn Hill zazářila již ve třinácti letech na prknech Harlemského divadla Apollo, kde před plným hledištěm zazpívala song “Who’s Loving You?”.

Do povědomí se nicméně zpěvačka dostala díky skupině Fugees. Název kapely je zkrácenou verzí od slova refugees, což je slangový výraz pro (haitské) uprchlíky.

První LP skupiny Fugees s názvem BLUNTED ON REALITY nemělo, i přes našlapaný obsah, velkou prodejnost. 

Druhá deska s názvem THE SCORE skupinu ale katapultovala do hvězdného nebe. Fugees se díky této desce dostali do povědomí celého světa a po celém světě si získali spoustu fanoušků a fanynek. Velmi oblíbenými se staly zejména předělávky hitů “Killing Me Softly” od Roberty Flacka nebo “No Woman, No Cry” od Boba Marleyho, v nichž vynikla zpěvaččina všestrannost. Alba se prodalo neuvěřitelných 17 milionů kopií.

Lauryn otěhotněla se synem slavného Boba Marleyho, porodila mu syna, ale i přesto se hudebně stále angažovala.

Kapela Fugees se rozpadla a zpěvačka se dala na sólovou dráhu. Mrkni na video a zhodnoť, za nás palec nahoru.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>