Proč (ne)volit Vladimíra Franze? / Why (not) give your vote to Vladimir Franz?

„Hele, to je ten potetovaný“?! Tuto větu jsem od kolemjdoucích slyšel asi nejčastěji, když jsem poslední měsíc stál několik dní v týdnu u stánku s peticí na podporu prezidentské kandidatury Prof. JUDr. Vladimíra Franze v Brně. Ten měsíc mi dal hodně moc do života. Pominu v této úvaze soukromý rozměr mých občanských aktivit - reakce příbuzných, letitých přátel i známých jsou opravdu různé, když řeknete, že se angažujete v podpoře Vladimíra Franze. „To jako myslíte vážně“!? Druhá nejčastější otázka. „Ano, myslíme to vážně.“ - naučil jsem se za ten měsíc nenechat se vytočit, otrávit a odpovídat tazateli jen na to, na co se skutečně ptá, ne na to, na co se chce zeptat a pouze maskuje útok otázkou.

„Dovedete si představit, že by nás reprezentoval v zahraničí? Co by si o nás mysleli?" - Pan profesor nás již mnoho let reprezentuje, aniž byste to zřejmě postřehla. Jako profesor AMU a šéf akademického senátu předával mnoho čestných doktorátů několika význačným světovým osobnostem a politickým špičkám. Žádný z nich neměl nikdy s jeho vizáží jakýkoli problém.

Tím končí jedna kapitola a jedna argumentace. Nicméně další je za rohem, v Brně na České proudí desítky lidí za minutu. „Jó, to on je chytrý, já ho znám. On je hodně chytrý. Ale… to on nemá žádnou šanci… toho lidi stejně nikdy nezvolej…“  „Takhle se nemůže znetvořit normální člověk, tam musí být nějaká patologie“, řekl mi jeden asi stopadesátikilový pán se třemi bradami, když jsem úplně v začátcích mých aktivit obcházel známé…

Inu, důvodů, proč nevolit jednoho z akademicky nejvzdělanějších a profesně nejúspěšnějších kandidátů ze všech uchazečů na prezidentský úřad, se dá vymyslet mnoho…nebo…vlastně jen jeden. Je potetovaný.

Kde se bere potřeba lidí vnucovat druhým své názory, předsudky a zlozvyky? A proč nevěnují tuto energii do něčeho smysluplného? Proč čekají, až někdo něco podnikne a potom přijdou a hledají chyby? Za ten poslední měsíc k nám ale také denně samo od sebe přišlo 200 až 300 lidí, podepsali se, utrousili vlídné slovo a šli dál. Většinou nechtěli letáky, informace, argumenty. Ani je potom nepotřebovali křečovitě vyvracet. Věděli své, sami si zjistili, načetli, vyposlechli… a přišli podepsat petici, která Vladimíra Franze nominuje do skutečného prezidentského boje. Ten poslední měsíc mi dal hodně moc do života…

Tomáš Klášterecký: Iniciátor prezidentské kandidatury Prof. JUDr. Vladimíra Franze v Brně.

zdroj_facebook-com_vladimir_franz_prezidentem-623x623

„Hey, look, is it the tattooed guy?!” This is what I've got to hear most often while I've spent the last month collecting signatures to support Vladimir Franz's candidacy for president. I've learnt a lot over the last month. I had already got used to my friends and relatives' reactions to the fact that I support Vladimir Franz – I couldn't help noticing them raising their eyebrows. „You've got to be kidding me, right?!" Another question I've been frequently asked. „No, we're deadly serious.“ Soon I realized that a lot of people were not actually interested in a sensible disscussion – they were convinced that they were right and only wanted to provoke me into an argument.

„Are you telling me that he's the right person to represent us abroad? They'll think that we've all gone crazy!“ It might have escaped your notice that Professor Franz has been representing us for a long time as a university professor and the head of academic senate. A lot of distinguished politicians have received the honorary doctorate from his hands and none of them appeared to attach excessive importance to his appearance.

So, this is where the argument ends. But hold on, here comes another. Česká is one of the busiest streets in Brno, so arguments are not in particularly short supply. „Yes, he's a smart guy, I know a thing or two about him. He's really clever. But … he doesn't stand a chance … He'll never be elected as President …” “This must be a sign of abnormality, to mutilate your own body like this“, I was told by an obese man with three chins at the beginning of the campaign.

Well, one could think of many reasons why not to vote for one of the most educated and professionally successful candidates in this year's President election...or, come to think of it...there is one. He is tattooed.

Where do people get the need to force their needs, prejudice and bad habits on other people? Why don't they devote their energy to something sensible? Why do they wait for somebody else to take action and then they just complain and criticize? On the other hand, every day about 250 people stopped by to have a chat a sign themselves without  being talked into doing so. They usually didn't want leaflets, they didn't need any information. They'd formed their own opinion based on what they'd read, heard or found out... and they came to sign the petition which will nominate Vladimir Franz as a serious candidate in the election. I've learnt a lot over the last month...

Děkujeme za podporu stránkám www.tetování66.cz

www.skolapelican.com

97 thoughts on “Proč (ne)volit Vladimíra Franze? / Why (not) give your vote to Vladimir Franz?”

 1. Hamish

  “Kde se bere potřeba lidí vnucovat druhým své názory, předsudky a zlozvyky?”
  Zlobíte se nad tím, co sám děláte;)

  1. Maaa

   Rád bych věděl, kde v článku vidíte nějaké vnucování názorů, předsudků a zlozvyků.

  2. Mirka

   Mýlíte se Hamishi, jednak Vám uniká rozdíl mezi „vyjadřovat svůj názor“ a „vnucovat svůj názor“ a jednak, z čeho jste usoudil, že Tomáš vnucuje někomu svoje předsudky a zlozvyky?

   Jaké předsudky? Jaké zlozvyky?

   1. Tadeáš

    Třeba z toho jak popisuje jednoho stopadesáti kilového muže, který mluví o vzhledu profesora Franze. I když ten muž měl 3 brady nemusí se mu váš kandidát líbit. Tak ho za to neodsuzujte!

   2. Zlatka

    Pane Tadeáši myslím, že Tomáš reagoval na tvrzení stopadesátikilového pána, který použi větu, že se ” nechal znetvořit” …sám se znetvořil a jiné za to odsuzuje? A prosím argumenty typu, že je pán třeba nemocný nepoužívejte. Pracuji ve zdravotnictví a lidé, kterých se to týká je pouhý zlomek.

   3. Kotletka

    Já jsem zase matematik, takže.. Proč nepoužívat argument, že může být nemocný? Ačkoli je takových lidí zlomek, neznamená to, že zrovna tento pán není nemocný;-)

  3. Radka

   Pokud se mi někdo nelíbí, nebudu se u jeho stánku zastavovat, abych jim řekla, že je to hlupák, magor, psychopat, ale prostě jen projdu dál. Není potřeba nikoho urážet.

  4. Zuzana FP

   Stát s peticí na petičním místě není vnucování názoru ale služna lidem, kteří chtějí podepsat,odevzdat vyplněný petiční arch a získat informace. Několikrát jsme při odevzdávání petičních archů služeb petičních míst využili a nemuseli jsme hledat schránku a svěřovat archy poště. Moc bych chtěla všem trpělivým Sběračům poděkovat a vyjádřit svůj obdiv – tolik hodin z vlastního času a za každého počasí! Děkuji, že snad díky vám všem budu moci jít k prezidentským volbám a volit s čistým svědomím někoho, o kom budu přesvědčená, že je pro ten úřad vhodným kandidátem a že se nebudu muset spokojovat s nejmenším zlem, jak to poslední dobou u voleb bývá.

  5. Martin Tomáš

   Hamishi, dovolím si fabulovat, že otázka “kde se bere…” je myšlena jako řečnické postesknutí, takže sloučit do jednoho hrnce nelze.

   A pokud jde o faktickou odpověď na onu otázku, tedy kde se to bere, odpověď už sociologie a psychologie má, dokonce docela dlouho. Je to jeden z projevů frustrační projekce. Lidé nemají vlastní vizi a kdykoliv ZKUSÍ něco většího ve svém životě změnit, jejich vlastní superego zatáhne za ruční brzdu. Pak místo výsledku přichází zklamání a protože chybí vybudovaná dovednost sebereflexe, která by je vracela do hry měněním toho, co mi nefunguje, nastává projekce, tzn. hledání chyby mimo vlastní prostor alá “doba je zlá”, “všechno je špatně”, “s těmito ldimi to nejde” atd. A tohle alibi je voňavé. Pak už je dalším krokem se začít vymezovat, tedy místo fokusu na realizaci vlastního života kitizuji životy druhých, aniž by nějak konkrétně ti druzí zasahovali do mého prostoru. V kombinaci je to pak vidět kupříkladu u lokálních odborářů. Křičí mimo svůj prostor, mávají transparenty a nepřemejšlí nad tím, že jen plýtvají vlastní energií naprosto neefektivním způsobem, protože tyhle činnosti jim žádnou rychlou a hmatatelnou změnu do jejich životů nepřinesou.

  6. Ambasador Jiří

   Tohle je trochu zabedněná přípomínka. Jsem jeden z dalších ambasadorů a mi nikomu nic nenutili. Pokud člověk/kolemjdoucí chtěl zastavil se a podepsal nebo požádal o informace a mi mu je podali a následně se rozhodl zda podepíše nebo ne, ale nikomu jsme nic nevnucovali. Na to někteří kolemjdoucí byli vulgární a svou myšlenku sdělovali nám a to i někdy velmi agresivní formou. Takže myslím si že daná věta “Kde se bere potřeba lidí vnucovat druhým své názory, předsudky a zlozvyky?” je velmi pravdivá a mělo by se nad nim velmi mnoho lidi zamyslet !!!

 2. jirka

  jo to už je asi nemoc čechystánu…
  raději karieristu a hlupáka, hlavně ať dobře vypadá….
  ale to že Štír .(tramská přezdívka vládi france) svých úspěchů dosáhl jako potetovanej, to nikoho nezaráží. pro mne je to důkaz, že doktorát a všechna ocenění dostal za to co opravdu dokázal..tedy ne za to, že se někomu líbil….

  1. Štěpán Kříž

   Naprosto souhlasím, ale přesto veřejné vystupování, myslím například pohyby, proslov a postoj, by mohl ještě zlepšit. Viz první video na jeho stránkách v sekci názory – Celkový projev státníka by mohl být lepší. Ale možná mám zas jenom trochu předsudky.

   1. Petr Novak

    Když jsem viděl Zemana v pořadu Volejte prezidentovi, musel jsem to po 5 minutách vypnout. Ten člověk je arogantní ovado, takže jestli Franz není trochu dokonalý ve svých projevech, což si určitě vypiluje během chvíle, pak Zeman je absolutní nula.

  2. Honza5637868

   No o tom jestli dobře vypadá takový Fischer nebo Zeman mohu úspěšně pochybovat. Ale dají se zařadit do stáda.

 3. Vikii

  Jeho vzhled mi nedělá problém.Celkově se mi to líbí,konečně by jsme měli prezidenta fešáka 😀 🙂 ..Příjde mi rozhodně lepší,než slizoun Klaus.A nejen vzhledově,ale i v tom,že pan Franz skutečně v té hlavě něco má.Je to člověk,co něco dokázal.Narozdíl od ostatních 😉

  1. Petr Novak

   Mezi těmi nudnými tvářemi těch pupkatých kravaťáků na summitech můžeme konečně mít favorita. Na prof. Franze nikdo mít nebude po vizuální stránce. Nejdřív mi bylo to tetování trochu nesympatické, i tak bych ho volil. Ale teď se mi líbí čím dál víc.

 4. Michal

  To, že je potetovaný by naopak mohlo být prospěšné pro zviditelnění České republiky. Určitě to vzbudí zájem zahraničních médií a jak už zde bylo zmíněno… to jak vypadáte nevypovídá o tom jací jste.

 5. Hany

  Škoda že na masově čtených serverech se takové články neojevují. Vybírat prezidenta podle vzhledu je jako vybírat auto podle barvy a nevědět, jestli jede na benzín nebo na naftu…

  1. Petr Novak

   Na masových médiích se objevují fráze typu – největšími favority jsou Zeman a Fischer. Asi ty média za to platí? Proč tak protěžují tyhle dvě jména? Tohle je strašně nefér vůči ostatním kandidátům a zajímalo by mě, jestli neporušují nějaká pravidla. Manipulují s veřejným míněním.

   Franz na Hrad

   1. Leoš Junek

    Souhlasím, taky jsem si toho všimnul. Taky myslím, že to není férové oproti dalším kandidátům. Je to na lidech, aby se nenechali manipulovat tím, co se říká v televizi, rádiu a píše na internetu. Každý člověk ať volí podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, vždyď stejně je malá šance, že se prezidenta podaří zvolit už v prvním kole. Takže se, spoluobčané, nenechte ovlivnit tím, co se píše, a volte kandidáta, jehož názory jsou vám nejbližší.

 6. Kucinka

  i ja jsem sla podepsat dobrovolne jenom sem videla na Namesti republiky stanek… proc? protoze u nej verim, ze neco dokaze… a protoze sem to udelala pred prateli z anglie, co videli fotku pana profesora, musela sem jim vysvetlit proc jeho a nikoho jinyho… pak mi dali za pravdu a rekli, ze za takovyho kandidata by byli hrdi…

 7. Mirka

  Úplně souhlasím se článkem,..Také jsem se zapojila do sběru podpisů a musím říci, že Ti na které se člověk spoléhá zázračně otočili a ten od koho bych podpis neočekávala, tak rád a s chutí podepsal,..Dost mi to otevřelo oči,..Nejen na lidi kolem mě, ale celkově na součastnou populaci,..
  Jde o ukázku toho, že at se snažíme být moderní, suprový a světový, …nedokážeme se smířit s něčím tak NORMÁLNÍM jako je tetování,..Je mi Vás opravdu od srdce líto
  Doporučuji ke shlédnutí:

 8. Jan Jeřábek

  Můj kamarád, recepční v hotelu, musí i v největších vedrech nosit dlouhý rukáv, aby nebylo vidět tetování na bicepsu a je to kvůli tomu, aby se ho cizinci nebáli a nepůsobil nedůvěryhodně. Ostatně tohle je poměrně běžná praxe – povinnost zaměstnanců, skrývat tetování. V tom případě nechápu, jak bychom mohli volit potetovaného prezidenta resp. chodící galerii. Rozumějte mi dobře, nemám nic proti tetování a ani na mne nepůsobí odpudivě. Tohle je každého věc. Na druhou stranu, člověk v životě činí rozhodnutí, která ho dále ovlivňují. Já mám psa a tak nemůžu lecos, co bych mohl bez něj. Pan Franz je chodící galerií a tak nemůže být prezidentem … Ostatně se domnívám, že inteligentní lidi s rovnou páteří potřebujeme v “běžné” politice a nikoliv na místě bez reálné pravomoci.
  Honza

  1. Kotletka

   On ale prezidentem být může. Když se necháte potetovat, o žádná práva se nepřipravíte;-)

  2. Jiří Koula

   Pan Franz je chodící galerií a zároveň (ne přesto, není tu žádná souvislost) může být prezidentem. Nejsem si vědom, že by se kterýkoliv dokument týkající se prezidentského úřadu v této zemi jakkoliv vyjadřoval k tetování možných kandidátů (ale pokud o takovém víte, rád se poučím).

   To, že recepční musí skrývat své tetování, je otázkou vnitřních předpisů hotelu a opět nevidím souvislost se vztahem tetování k prezidentskému úřadu.

   Ovšem s tím, že prezidentský úřad je tím nejméně vhodným postem pro slušného člověka v politice, už souhlasím… Na druhou stranu, on jeden slušný jinde taky moc nezmůže… Jak z toho ven?

 9. Denisa Chmelařová

  Tomáši, připojuji se taktéž s velkými díky. Včera při odevzdávání posledních archů s podpisy u stánku v Brně na České jste mi opět připomněli, že ještě snad nejsme úplně ztraceni, že je nás pořád dost těch, kterým nejen, že není jedno co se v našem státě děje, ale že pro to i něco dělají.

 10. Ondřej

  Nebo je taky důvod, že byl v minulosti propojen se skinheadskou scénou a národní jednotou. Netvrdím, že je s ní propojen teď, ale ze stejného důvodu nebudu volit nikoho, kdo byl v KSČ, i když teď už také komunistou není. Morální škraloup je pro mě víc, než tetování. (nicméně petici jsem mu podepsal, stejně jako většině jiných kandidátů)

  1. Kateřina Veselá

   nooo, než začnete o někom vynášet takové soudy, tak si prosím prve sežeňte veškeré dostupné informace. Přečtěte si vyjádření VF a pak si pusťte video na tomto blogu. http://vincentdlouhy.blog.cz/1209/franz Je tam i ten článek z Vlasty, který má tuto pomluvu na triku….

 11. Petr

  Co se týče některých mých známích, tak musím jen kroutit hlavou, protože to fakt není možné, co předvádějí. Jeden borec se chystá volit pana Fishera. Když jsem se ho zeptal, proč bude volit pana Fishera a ne pana Franze, dočkal jsem se odpovědi: “Toho potetovanýho kokota určitě volit nebudu.” Když jsem se zeptal, v čem je lepší pan Fisher než pan Franz, v jeho odpovědi opět zaznělo pouze “tetování”. Zvedl jsem se od stolu a odešel. Mám tu ale i úplně opačný příběh. Když jsem si zrovna pročítal jeden článek o panu Franzovi, přišla kámoška se slovy: “Jé, to je ten potetovanej, toho budu volit.” Když jsem se zeptal na jméno tohoto kandidáta, nevěděla. Je to docela smutné, že oba si udělali názor na pana Franze jen podle jeho vzhledu a ne podle jeho činů a myšlenek.

 12. Maky

  Je mi jedno, jestli je potetovanej nebo nikoli, ale za prezidenta jej volit dle mého názoru nelze. Jedná se mi o jeho filozofii. Uznávám ale, že toto mohu napsat o všech kandidátech.

 13. Martin

  Souhlasím s tím, že lidi by se neměli hodnotit podle toho jak vypadají ale jaký jsou a co dokázali, to je fakt, ale to je asi tak všechno, když se podívám na toho člověka co se týče jeho úspěchů tak to nemá nic společnýho s politikou a řízením státu, ten člověk nemá žádný zkušenosti s tím jak se vede stát, to je jako kdyby jste chtěli na hrad Pohlraicha kterej je významenej kuchař a má úspěchy i v zahraničík, trošku by jste se měli zamyslet nad tím kdo by nás měl opravdu reprezentovat, jestli nějakej doktor a nebo ostřílenej politk nebo člověk co má s politikou nějaký zkušenosti a na závěr bych chtěl říct, že ne všichni poitici jsou kariéristi která myslí jen na sebe, ale na blaho státu.

  1. Naďa

   Nemyslím si, že například Václav Havel měl při svém jmenování presidentem republiky nějaké zkušenosti s řízením státu. To zase není tak důležité. A hradní cermnie, přijímání zahraničních návštěv? Stačí zaangažovat pana Špačka.

  2. Jiří Koula

   Chcete tvrdit, že u nás prezident “řídí stát”? Jestli Vy nemáte o prezidentském úřadu poněkud přehnanou představu…

 14. jarda

  jedna z hlavnich uloh prezidenta na statnich navstevach v zahranici je prezentovat dobre jmeno ceske republiky a uzavirat nove vyhodne obchody pro statni podniky a soukrome podnikatele kteri prezidenta na techto cestach doprovazeji.. pripadne delegace vedene panem Franzem by tim padem byly ve vetsine pripadech neuspesne, a to je opravdu hodne podstatny duvod proc nevolit tohoto prezidentskeho kandidata

  1. jirka

   pane kolego,
   v reakci na váš příspěvek. neni možné aby jste nezvoral všechno na co sáhnete.
   a mám v tom naprosto stejnou jistotu jako vy když píšete
   : pripadne delegace vedene panem Franzem by tim padem byly ve vetsine pripadech neuspesne, a to je opravdu hodne podstatny duvod proc nevolit tohoto prezidentskeho kandidata”

 15. advisor

  v celém Česku vládnou předsudky, a to nejen o tom, jak kdo vypadá….stačí, aby lidé uslyšeli slovo poradce a už vás hážou do pytle s ostatními “prodejci a pojišťováky” a nechtěji se s vámi ani bavit, a přitom jim tak moc chcete pomoci 🙁

 16. Tadeáš

  No autora článku neznám. Ale vaše slova vypovídají o tom, že jste nedozrálý mladý kluk, který je plný emocí a vášní a neumí je držet na uzdě. Měl byste se na to začít dívat i z jiné stránky. A to očima ostatních lidí, kteří nesympatizují s profesorem Franzem. Váš článek je silně zaujatý. Vůbec neberete ohled na názory druhých a stojíte si pouze za tím, proč by nemohl být prezidentem. Jak už tady jeden člověk napsal. Sám vnucujete druhým svůj názor, aniž byste respektoval ten jejich!

  1. jirka

   a nedokázal ten mladý, nedozrálý kluk, že neni tak skažený jak se o mladých mluví. že je to vlastně velice statečný kluk který se veřejně postavil za někoho kdo má relativně nejmenší šanci uspět? nedokázal, že tehle národ neni tak xenofobní a rasistickej jak to v poslední době vypadá? a že poukázal na nějakého pána se třema bradama? proč neukázat na hlupáky??? proč je omlouvat a tvářit se, že neexistují?
   Štír se nechal potetovat, no a co má být, je to jeho volba a jeho boj. mě tím nijak nevlivnil, ani mi tim nijak neublížil.
   a o vnucování nějakého názoru? kde ho vidíte? ten mladý člověk odpověděl na jednoduchou otázku kterou tak rádi dávají dospělci. “co chcete od života? co budete dělat? ” a tak dál…. tento mladý muž bude bojovat za svobodu jednotlivce a pravděpodobně bez emocí xenofobie a odmítání těch druhých kteří sice neubližují, ale vypadaji poněkud jinak než je v kraji zvykem….

 17. David

  Ja bych byl rad, kdyby se me nekdo konecne zeptal,jestli vubec nejakeho prezidenta chci….(ale to je asi do jine debaty)
  Jinak doufam , ze prezidentske volby vyhraje prave V.Franz (sam jsem ho podporil v Praze na andelu) protoze vim, ze ma neco v hlave a nesoudim podle toho co ma na hlave…..

  1. Pavel

   Argument “volím ho kvůli tomu, co má v hlavě a ne na hlavě”?
   Kdyby měl nějakou vrozenou vadu – budiž. Ale nechat si potetovat celé tělo – to svědčí i o tom, co v té hlavě opravdu má.

   1. Petr Novak

    A co má v hlavě třebas Fischer? Jak takový obyčejný úředník může kandidovat na prezidenta? Proč opouští skvěle placené místo v instituci EU za možná ještě hůře placené místo v Praze na Hradě?
    Nemá ani právnické vzdělání, neumí si udělat svůj názor na spoustu věcí. Podívejte se na youtube show s Janem Krausem, ten člověk tam celou dobu jakoby něco skrýval. Krom toho nemá city, jenom se opírá o fráze o morálce a slušnosti a můj dojem z toho, co tam předvádí je, že to jsou pro něj prázdná klišé. Nepřesvědčil mě.

 18. Honza

  Chlapče, já, jako starej pes ti můžu říct jen jediné: Imponují mi chytří a vzdělaní lidé, ani nemám problěm a xeno, případně jinou fóbií. Ale tvůj článek je bohužel výkřikem do tmy, nebo do Macochy.Dokud se vám, řekněme nonkonformistům, nepodaří změnit obecný vkus, je jeho kandidatura na pytel. Pojem “tetování” je odnepaměti u nás spojen s naprosto jinou skupinou lidí, Tvou proklamací to změníš těžko. Asi bych po Havlovi a Klausovi něměl problém přijmout kohokoliv, ale tohle je neprůchodné

 19. Tonda

  Amíci byli hotoví z toho, že maj prezidenta černocha a jak sou pokrokoví. Teď by sme jim to nandali 😀 A zapsali se do historie (Evropy určitěú

 20. Změna ...

  Myslím, že jak někdo psal že potetovaný prezident naši republiku zviditelní … boha myslím že to bude to poslední co nás zviditelnilo a zviditelní 😀 ..( ukradené pero, Rath, metanol atd …. )
  PS: takže zda mate dost propisek a alespon trosku v hlavě a co jsem četl tak to vypadá že ano .. JSEM PRO 😉

 21. Tom

  Nemyslim to ted nejak konkretne, ale vsimejte si, jak s jazdym pribyvajicim posunem VF na teati smerem na Hrad, pribyva ruznych bojovniku za jeho propagaci, iniciatoru “kandidatury” a pod…
  Jiste, nechci znevazovat praci tech kteri se podili a podili na kampani, hlavne par “ambasadoru” by melo dostat metal, ale zacinam mit pocit , ze se uz zacinaji nabalovat “prognostici”… No nic, uvidime

 22. pelicanmag

  Co kdybychom se podívali na Vladimíra Franze, coby kandidáta na prezidenta, z jiné strany. Co kdybychom zapomněli, že je „potetovaný skinhead“. Co ho asi vedlo ke kandidatuře? Mě napadá odvaha. Vzhledem k tomu, že je to neoddiskutovatelně inteligentní člověk, asi věděl, co způsobí svoji kandidaturou. Nechtěl třeba vzbudit zájem? Například vás, co se účastní této diskuse… Co třeba originalita a svobodné smýšlení? A odvaha? To mě tedy napadne, když se na něj jen podívám. 21. století… Století svobody, odvahy, originality a zájmu! Co kdybychom si řekli, že za sebe nenecháme rozhodovat čtyřicetiletý prospěcháře nebo zhrzený důchodce, a podívali se na případné zvolení Franze z pohledu celku, tedy naší země? Věřte, že hodně věcí by se změnilo. Ať už jste sympatizant nebo ne, zkuste si dovolit, přemýšlet tímto směrem, bez emocí… Mě napadá jediné! Kdyby se nám podařilo a FRANZ byl zvolen, byla by to pro nás i svět ukázka absolutní svobody a originality a velmi by to prospělo všem… Alespoň bychom více přemýšleli a více se zajímali… Ciao dasa!

 23. ota

  Přesně tak, národe český. Raději volit panenku Barbie než vzdělaného člověka.A ještě jinak – raději hledám argument, proč ne, než proč ano. Raději sklopit hlavu a o ničem nepřemýšlet. Podle toho to taky v politice vypadá. Jen čekám až doroste dnešní mládež do “volebních let”.

  1. agape

   Vy jich sice dáváte dohromady spoustu, ale samé hloupé…..jako kdybyste nevěděl, že každý umělec má tak trochu “horší” vyjadřování slovně, protože se umí vyjadřovat právě ještě jinak než jen slovy…..což u Vás nepředpokládám. A právě proto takový umělec neplýtvá ani slovy a volí je sice obtížněji, ale za to trefně. A že mu spousta lidí nerozumí ? To není jeho problém. Byla js na jeho přednášce, rozuměla js nejen slovům, ale i tónům jeho hlasu, včetně gest …… a to vy zřejmě neumíte. Vadí mi, že je potetovanej…ale ne kvůli mně, kvůli němu…ale kvůli vám, co jste hloupí. Je mi to líto. A jeho odvahu obdivuji ! To Vy byste, vážený pane, nedokázal…..ani se potetovat, ani kandidovat na prezidenta.
   Já ho volit budu, protože chci mít moudrého prezidenta, třeba je potetovanej.

 24. Daddoo

  Už tu bylo asi všechno napsáno, starší lidé, teď nechci psát konkrétní věk, kandidaturu Vladimíra Franze neskousnou, ani o ní nechtějí přemýšlet či diskutovat….vidím to doma. Proto je reálná šance, že my, mladí /většina věkem,ale i my mladí duchem, mě je 36, zažila jsem totáč a teď žiju tu naši sametovou demokracii/ pořádně tím volebním výsledkem zamícháme ! Já bych za to byla velice ráda.

 25. paleti

  Já se přiznám, že mi Franz taky nepřišel jako vhodný kandidát. Pak jsem se za sebe zastyděla a raději si zjistila něco o něm a jeho názorech (abych nesoudila jen podle vzhledu). Velice rychle jsem změnila svůj pohled na věc a nakonec taky podepsala petici. Prezident má republiku reprezentovat svým chováním a postoji, ne vzhledem.

   1. Martin

    „Když k nám před dvaceti lety přišli s Jiřím X. Doležalem jako dvojka naprosto extramilitantních skinheadů, co měli razantní názory na řešení cikánské otázky, tak jsem si o nich udělal názor. Mezitím Doležal přešel přes bojové psy, zbraně až k marihuanovému opojení. Byli to s Franzem přátelé. V přímých volbách teda stavím Franze na roveň Vojtovi Dykovi z Nightwork.” – tatér Michal Béňa Beneš

   2. Martin

    “v 90. letech hlásal v TV i pod koněm kraviny typu že nová vláda by měla novou policii postavit na členech skinheads, protože maj k práci v podobnejch organizacích vztah a budou pro ni ti nejlepší. Pak za nějakou dobu, co chodil na zkoušky Orlíku, dostal před vinárnou Orlík od plešek do držky, protože objevily, že podobně jako bejvalej předseda celostátního vysokoškolskýho ústředního výboru SSM pan FX Doležal, kterej šel v první řadě pochodu nácků na Žižkov “vyčistit” hospody od cigošů a nadšení žižkované jejich průvodu mávali z oken, má taky židovský předky. Pak se oba potichounku z paktování s náckama stáhli. …. Já si to dobře pamatuju.” – Amrit, zpěvák Michael´s Uncle

   3. Martin

    nicméně chápu, že Franz teď bude tvrdit, že se ho všichni snaží diskreditovat a nebude říkat, že v 90. letech byl nácek jak poleno, to je mi jasný

  1. 747

   Zajímavé čtení, ale ono docela stačí Franzovo primitivní žvanění poslouchat nyní. Jeho nechutná samolibost a pohrdání každým, kdo není potetované pako a neživí se na úkor ostatních jako žebravej pseudoumělec, jsou dostatečně odpudivými faktory proč jej nikdo se zdravým rozumem nebude volit.
   Chybou je, že těch pár tisíc pitomečků, co mu podepsalo kandidaturu, nemuselo svůj podpis doprovodit platbou třebas 5.000,- Kč jako příspěvek na volby. 😆

 26. pepi

  Ten člověk může bejt chytrej jak rádio, ale příroda nás nevybavila předsudky a netolerancí zbytečně, pomáhá nám to filtrovat informace. Jsem netolerantní a předpojatý, protože tohle za prezidenta nechci ani z recese.

  1. Michal Singr

   “tohle za prezidenta nechci” – to je hodně chytře (nebo spíš blbě, pochybuju, že je to záměr a že si to pisatel uvědomuje) arogantní urážka. Volte si, koho chcete, stejně jako já, ale byl bych rád, kdybyste lidi netituloval jako podřadný kus nábytku – vypovídá to spíš o Vás než o Vladimíru Franzovi. Zcela oprávněné je “JEHO za prezidenta nechci”, to, co jste řekl, je prostě humus, nezlobte se na mě.

  2. Jiří Koula

   Máte pravdu… Jen je to pravda minulých století. Člověk svým překotným technologickým pokrokem dosáhl stavu, kdy to, čím ho vybavila příroda, už nejen, že není prospěšné, ale dokonce to může škodit. Dnešní svět je příliš komplexní, informací je příliš mnoho… A zpracovávat je způsobem, kterým nás vybavila příroda a který byl určen pro zkoumání blízkého okolí v jednoduše strukturované společnosti, vede k tragikomickým důsledkům.

 27. Witch

  Já dostala od manžela spucunk. Podepsala jsem Franze jako jediného v Praze a kde jsem byla sama – a měla jsem prý podepsat i jeho 😉

 28. zasuvka

  Pana Franze rozhodně volit nebudu. Ať má v hlavě co chce a nikdy mi nic neprovedl, je mi opravdu těžce nesympatický, a myslím si že by mi byl nesympatický i kdyby nebyl potetovaný.
  Nicméně, státní úředník nebo například policista nemohou bý tetovaní ( na viditelném místě ). Proč by tedy mohl být tetovaný prezident?

 29. Hanka

  Nad některými komentáři mi tu zůstává rozum stát. Pan Franz by podle mého názoru neměl být prezidentem. Ostatním státům by jsme byli akorát pro smích, že nám tady prezidentuje šašek počmáraný a nesouhlasím s tím jak tady někdo psal, že na vzhledu pro reprezentaci státu nezáleží.
  Možná by si měl udělat ještě pár pearsingů a nechat se předělat na ženskou aby byl ještě zajímavější a my jsme byli světovější!
  Jestli bude tento pán opravdu prezidentem pak se stydím za to že jsem Čech!

 30. Hanka

  Mimo jiné, co by jste řekli na to kdyby Vám vaše dítě řeklo že si nechá potetovat celou hlavu ? Předpokládám, že něco ve smyslu jestli je vůbec normální? 😀

  1. Jiří Koula

   Pokud by to skutečně bylo dítě, snažil bych se tomu zabránit. Proč? Protože důsledky takového rozhodnutí si ponese celý život a takové rozhodnutí přísluší jedinci, který je schopen si to uvědomit.

   Pokud ale máte na mysli “dítě” ve smyslu “potomek” a ten už by byl vyzrálou sebevědomou (ve smyslu vědom si sám sebe) osobností, pak bych jeho rozhodnutí respektoval.

 31. Alena

  Já mám pana France spojeného s hnutím Skinheads a to je pro mě především zásadním důvodem, proč ho nevolit… Uznávám, že je vzdělaný a úspěšný, ani mi nevadí, že je potetovaný, ale tohle je pro mě prostě věc, přes kterou se nemohu přenést.

 32. jirka

  zajimalo by mne, kdoi z vás kteří odmítáte France, ho opravdu znáte? kolik hodin jste strávili v jeho společnosti a na jaké téma jste spolu mluvili?????

  1. Alena

   Tak jestli je vůle volit pana Franze závislá na osobním kontaktu s ním a na trávení času v jeho společnosti, tak to držím palce, moc času aby s každým rozmlouval už totiž nemá… Aneb to co jste napsal, nemá logiku…

  2. Jiří Koula

   To je nešťastná otázka. Skutečně očekáváte, že každý občan této země bude rozmlouvat s každým prezidentským kandidátem, aby každého “opravdu znal” a rozhodl, které odmítne (všechny až na jednoho) a koho zvolí?

  3. Jip

   Před 18ti lety jsem s ním strávil noc ve skinheadské hospodě, kde hailoval a posílal celou vládu do plynu, že je to banda židáků včetně p. prezidenta Havla. Tímdle směrem se naše debata ubírala a todle téma proběhlo. Bylo to cca 4-5 hodin, nějaký pátek večer u pivka. Neřekl bych že ho opravdu znám, ale s tím jak dnes lže o své minulosti ho patrně znám víc než většina jeho voličů co jeho lžím prostě věří. Články a nebo tetování, cizí názory mne osobně nepřesvědčí, ale osobní kontakt s člověkem ano.

   Chápu že se změnil, děti, rodina atd… chápu že kandidatura vyžaduje jisté chování. Ale nechápu že lže a na ty lži vědomně namotává desítky tisíc mladých lidí, jen proto aby získal prezidentské křeslo – reklamu na jeho osobu. Nemůžete chtít, abych takového lháře s takovým cílem volil.

 33. Roman

  „Dovedete si představit, že by nás reprezentoval v zahraničí? Co by si o nás mysleli?”
  myslím že lepší tetování, než prezident co krade propisky.

 34. sandra

  myslim si že vladimír franz je dobrej ale moc potetovanej že jo … ale na druhou stranu je zas chytrej ….

 35. sandra

  myslím si že kdyby reprezentoval vladimír franc byly by všichni vyděšeni ale viděla jsem ho
  už dvakrat …. je velmi zajímavi ale mě se moc líbí a co byse stalo kdyby reprezentoval
  myslím si že je to velmi inteligentní člověk než miloš zeman tak sem zvědava kdo bude reprezentovat no jo musíme dočkat času jako husa kvasu ………..

  1. Jip

   Nemyslím si že inteligence je dobrý důvod k volbě prezidenta. Takových inteligentních lidí máme v republice spoustu, a navíc nelžou o své minulosti (skinheada). To už fakt raději ten Zeman, než inteligentní lhář.

 36. sandra

  proč ? si to myslíš ? jip a chci se zeptat jestli si holka nebo kluk a kolik je ti let hmm …
  franz je velmi dobry ale pro tebe ne tak bud sticha ty si myslíš že si jako kral(ovna ) hmm tak to se pěkně pleteš jip ty si zdřejmě japonec co ? hahaha..

  1. Jip

   Ne, nejsem japonec. Je mi přes 30 a Franze jsem viděl v hospodě jako skina, jako nácka co posílá celou vládu do plynu. Tehdy bylo 30 mu, a rozhodně to nebyla mladická nerozvážnost. A dnes tvrdí, že se skiny nic společného nemá. Jiří X Doležal napsal článek jak Franz skin nebyl, ale zároveň v něm píše že si Franz vyholil hlavu, začal chodit mezi skiny, vypracoval projekt ve kterém skiny posílá na ministerstvo vnitra. Dokonce založil skinheadský časopis co propagoval mezi skiny na koncertě. Na základě faktů a na základě jeho tvrzení že skin nikdy nebyl je prostě lhář. Normální lhář.

   A pro mne není dobrý, protože nechci za prezidenta ani komunistu, ani japonce, a hlavně taky nechci skinheada a lháře. Postačí mi obyčejný inteligentní člověk, ať si má tetování kde chce.

   A jestli se můžu zeptat kolik je Vám?

  1. Jip

   Tak nějak normálně, slečno / paní Sandro. Svět neskončil, nový rok začal, všechno při starém 🙂

Comments are closed.