Vzdělávací projekty

Jak studovat nejen jazyky, ale hlavně efektivně? Podívej se na náš PELICAN Youtube kanál, kde Tě naučíme jak!

LEXIS

Projekt LEXIS začal na jaře roku 2022 a jeho vizí je pomocí digitálních technologií podpořit anglické lektory a učitele, kteří učí dyslektické děti ve věku od 6 do 12 let.

Průběh projektu můžete sledovat na Facebooku.

TeachME

Partneři projektu si kladou za cíl vytvořit nástroje pro kombinaci distančního vzdělávání samostudia. Zahraniční zájemci o vysokoškolské studium díky nim ovládnou zvolený jazyk na úrovni dostačující k úspěšnému složení přijímacích zkoušek a vstup do prvního ročníku. Důležitým prvkem je řešení autentických situací a seznámení s kulturou a systémem fungování dané země.

Více o projektu se můžete dozvědět na našich stránkách zde.

UPSIM

Projekt UPSIM se cílí na ženy nově příchozí i na cizinky, které v zemích Evropské unie již žijí. Právě tato skupina musí při své sociální integraci překonávat množství překážek a je mnohdy nejvíce zranitelná.

Průběh projektu můžete sledovat Facebooku či Instagramu.

WhatToDoIf

Mezinárodní projekt bude pomáhat zejména nově příchozím cizincům včetně migrantů a uprchlíků zorientovat se v ekonomické, sociální, politické a pracovní realitě zemí, do nichž přicházejí.

Více se můžete dočíst na webových stránkách projektu zde.

POMELO

Cílem projektu POMELO je pomoci k odbourání bariér a předsudků a vytvoření prostoru, ve kterém každý bude mít rovnocenné příležitosti. Projekt je cílen na mládež a mladé dospělé ve věku12 – 25 let, nově příchozí cizince a organizace, které se zabývají vzděláváním, výukou jazyků a začleňováním cizích státních příslušníků do společnosti. 

Více se můžete dočíst na webových stránkách projektu zde.

MusiLib

Přestože o rostoucím významu kulturního povědomí a mezikulturního porozumění není pochyb, jakou cestou děti na základních školách otevřenost vůči novým kulturám učit, stále zůstává pro vzdělavatele velkou výzvou. Projekt MUSILIB nabídne rozšířenou vícejazyčnou a multikulturní on-line knihovnu pro děti.

Online knihovna s pohádkami zde.

Pokud se chcete dozvědět více o tomto projektu, navštivte webové stránky zde.

MEDICE

Ženy cizinky žijící na území České republiky mají ztížený přístup ke zdravotní péči. Cílem projektu je pomoci ženám pochopit, jak funguje systém zdravotní péče v pěti evropských zemích (na Kypru, v České republice, na Islandu, v Polsku a ve Spojeném království), podpořit ženy v rozvoji slovní zásoby z oblasti péče o zdraví a usnadnit ženám kontakt s lékaři a se zdravotnickým personálem.

Více se můžete dočíst na webových stránkách projektu zde.

Pools-3

Projekt reaguje na nedostatečnou metodickou podporu učitelů, kteří chtějí vytvářet vlastní digitální materiály a realizovat výuku cizích jazyků s podporou počítače a digitální technologie. Výstupy projektu jsou metodické příručky, pomocí kterých budou učitelé schopni vytvářet digitální výukové materiály s využitím unikátních nástrojů vyvinutých v rámci skupiny projektů Pools. Součástí projektu jsou kurzy pro učitele, na kterých si mohou vytváření výukových materiálů vyzkoušet pod dohledem kvalifikovaných lektorů.

ARTinLAN

Cílem evropského projektu ARTinLAN je v průběhu následujících dvou let vytvořit řadu inovativních vzdělávacích nástrojů propojujících výuku jazyků a umění. Tyto nástroje budou následně sloužit k podpoře osvojení si cizích jazyků u dětí mladšího školního věku.

Více se můžete dočíst na webových stránkách projektu zde.

Stronger Children

Cílem projektu je podpora a rozvoj sociálních kompetencí u dětí v předškolním a školním věku. Projekt využívá výsledky z „původního” Stronger Children – less violence, díky kterému byla vytvořena příručka pro učitele s aktivitami zaměřenými právě na předcházení násilí a podporu sociálních kompetencí u dětí v raném věku. Projekt vychází z tohoto materiálu a workshopy jsou zaměřené na prevenci násilí a šikany na základních školách.

Příručku rozvojových her pro děti najdete zde.

Live2Work

Cílovou skupinou jsou mladí nezaměstnaní lidé s nízkou kvalifikací. Tyto osoby často nenacházejí možnost, jak se uplatnit na trhu práce, navzdory rostoucí poptávce a dobré ekonomické situaci většiny evropských zemí. K tomu, aby si novou práci dokázali udržet, by měl přispět vzdělávací systém zaměřený na rozvoj měkkých dovedností a rozšíření znalostí o právních, ekonomických a dalších pravidlech pracovního trhu v zemích Evropské unie.

Více se můžete dočíst na webových stránkách projektu zde.

Lingua+

Projekt Lingua+ se zaměřuje na naléhavou otázku integrace přistěhovalců v Evropě. Naše zkušenosti nám říkají, že stávající metodiky a vzdělávací přístupy určené pro dospělé studenty postrádají holistický přístup. Lingua+ přináší inovace do jazykové integrace přistěhovalců tím, že nabízí nástroje pro učitele jazyků, a to za využití nejmodernějších metodik a postupů zakotvených v sociokulturní souhře.

Více se můžete dočíst na webových stránkách projektu zde.

Video4ALL

Cílem projektu je představit učitelům cizích jazyků možnosti a výhody využití videa v jazykovém vzdělávání. Výstupem projektu jsou metodické příručky s návody pro vytváření vlastního videa, jeho využití ve výuce a praktické příklady výukových plánů připravených k okamžitému použití ve třídě.

Multilingual Families Clubs

V evropské společnosti je tedy nutno řešit mj. také vyvstávající otázku vícejazyčnosti – a to jak u dospělých, dětí a dětských kolektivů, tak celých rodin. Jedním z možných řešení tohoto problému jsou právě kluby pro vícejazyčné rodiny – Multilingual Families Clubs. Myšlenka těchto klubů vychází ze zkušenosti podobných zařízení, která fungují již desítky let v západní Evropě. Cílem projektu Multilingual Families Clubs je vytvořit ucelenou sadu nástrojů.

Více se můžete dočíst na webových stránkách projektu zde.

Multilib

Mezinárodní projekt reaguje na příchod více než milionu cizích státních příslušníků do zemí Evropské unie a především na potřebu jejich úspěšné integrace do společnosti. Zvláštní důraz je kladen na vzdělávání dětí směrem k otevřenosti vůči diverzitě, ale také hrdosti na svůj původ a tradice. Zvyšující se podíl multietnických tříd klade nové nároky rovněž na učitele v základních školách a je třeba nabídnout jim nástroje, kterými si s diverzitou dětí a přístupů poradí.

WeR1

Cílovou skupinou jsou cizí státní příslušníci, kteří přicházejí v těchto dnech do Evropy z jiných částí světa. Tyto osoby často nenacházejí možnost, jak se uplatnit na trhu práce, navzdory rostoucí poptávce a dobré ekonomické situaci většiny evropských zemí. Propojit výuku cizího jazyka s předáváním informací o právním, ekonomickém, sociálním a kulturním prostředí v zemích Evropské unie je cílem tohoto projektu.

Více se můžete dočíst na webových stránkách projektu zde.

Web2Learn

Cílem projektu je v přístupné formě představit informační a komunikační technologie charakteristické pro Web 2.0 a popsat jejich využití jako nástroje pro sebevzdělávání, vzdělávání dětí a komunikace mezi rodiči a jejich dětmi.

Popullar

Projekt podporuje rozvoj schopnosti učitelů didakticky zakomponovat hudbu do výuky cizích jazyků. Mezi výstupy projektu patří průvodce pro učitele a studenty. Ten krok za krokem popisuje unikátní metodu využití hudby jako nástroje výuky cizích jazyků.

Více se můžete dočíst na webových stránkách projektu zde.

Multilingual Families

Výstupy projektu jsou určené především rodičům vícejazyčných rodin a učitelům, kteří děti z těchto rodin vyučují. Materiály vyvracejí mýty a fámy spojené s výchovou dětí v mnohojazyčném prostředí a obsahují praktické tipy a rady, pomocí kterých mohou rodiče podpořit své děti v osvojování více jazyků zároveň.

Více se můžete dočíst na webových stránkách projektu zde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>