Ty rajtky umí nosit každý pozér, ale co teprve dáma / Any pseud can wear jodhpurs but what if a lady does

Slavná Coco Chanel, bývala jste nejbohatší módní návrhářka Francie minulého století, co inspirovala nejen svět v módním průmyslu a osvobodila ženy od korzetů, ale co inspirovala svou osobností také mě.

Posunula jste hranice módy o kus dopředu.  Tím jste byla inspirací pro mnohé návrháře, co přišli po Vás i pro veleúspěšné značky, které jste v dřívější době zastínila.

Stala jste se průkopnicí sportovního oděvu, který se stal podstatou moderní a svobodné ženy.

Pro mě jste inspirací především Vaším postojem k životu. Kypěla z Vás odvaha, rozhodnost a smysl pro okamžité ukončení potíží. O tom svědčí Váš výrok: „Není ošklivých žen; jsou jen ženy, které se neumějí udělat krásnými.“

Celkem odvaha prosazovat ostrá slova počátkem dvacátého století, v meziválečném období. Naproti tomu jste dále pokuřovala cigaretu ve špičce a pronášela věty typu: „ Mě nezajímá kritika ani podlézavost. Jednoduše dělám umění, které je praktické, stylové a vím, že ho všichni budou milovat!“

Prostořeká, ambiciózní „dáma v rajtkách“ promluvila a mluví svým jménem dodnes. Jestli patříte do nebe nebo do pekla? Nevím. Hodné holky se dostanou do nebe, zlobivé kam chtějí.

Vaše obdivovatelka Sandra 

davidjursa-ic-1-of-1-4-623x415

Dear famous Coco Chanel, You used to be the richest French fashion designer of the last century, you inspired the whole world of fashion industry, you freed women from corsets, and also inspired me as a great personality.

You pushed the limits of fashion and inspired many designers who came after you and overshadowed blockbuster brands of your times. You became a pioneer in sportswear which turned to be an substantial part of the picture of a modern and independent woman.

I found in you a model to follow particularly in terms of attitude towards life. You had courage, decisiveness and sense of smooth trouble solving to spare. Otherwise, you couldn´t say your famouse „There are no ugly women in the world, just lazy ones.“

It required considerable courage to pronnounce sharp words in the interwar period of the twentieth century. Even then you were smoking a cigarette from a holder and saying quotes like  „ I don´t car about criticism and servitiliy. I just do art which is practical, stylish and I know everybody will love it.“

Outspoken, ambitious „lady in jodhpurs“ made her mark and continues to influence world even today. If you went to hell or heaven I don´t know. Good girls go to heaven and naughtly girls everywhere they want. 

Yours fan, Sandra.

3 thoughts on “Ty rajtky umí nosit každý pozér, ale co teprve dáma / Any pseud can wear jodhpurs but what if a lady does”

  1. zagcox7

    Dam thats a very good inspiration when it comes to fashion ”’ i like that ,.,.,. hoook it up

  2. nawina

    Dam thats a very good inspiration when it comes to fashion ”’ i like that ,.,.,. hoook it up

Comments are closed.