Úspěšným podknikatelem díky škole PELICAN

Studia

Studoval jsem střední stavební školu a po maturitě jsem se rozhodl odejít do Brna na vysokou školu stejného oboru. Bylo mi devatenáct let a, jak se říká, trochu jsem zvlčil.

Našel jsem si nové kamarády a denně jsme se chodili bavit. Bohužel díky tomu jsem po roce a půl byl ze školy vyhozen. Nechtěl jsem to ale vzdát, a tak jsem se rozhodl na půl roku jít na jazykovou školu, a pak na stavebku nastoupit znovu.

Pomaturitní studium němčiny Brno

Nastoupil jsem na pomaturitní studium němčiny ve škole PELICAN. Za půl roku jsem se dostal na celkem slušnou úroveň a německy se naučil velmi dobře komunikovat. Udělal jsem si i státní jazykovou zkoušku na úrovni B2 a získal navíc mezinárodně uznávaný certifikát.

Prázdniny jsem si zpříjemnil prací v jedné brněnské stavební firmě, kde jsem dva měsíce pracoval na pozici stavebního dělníka, a v polovině září jsem znovu nastoupil na Masarykovu Univerzitu na fakultu stavebního inženýrství.

Studium podruhé

Rozhodl jsem se studovat poctivě a školu nyní již dodělat. Měl jsem plány a chtěl jsem se postavit na vlastní nohy. Bydlel jsem na privátě s dalšími studenty stejné fakulty a i přesto, že jsme občas „večírkovali“, se mi dařilo všemi zkouškami úspěšně procházet a všechny práce včas odevzdat.

V průběhu vysoké školy jsem pracoval ve stejné firmě, jako jsem začal již o prázdninách po studiu němčiny ve škole PELICAN, nicméně mé pozice stoupaly a já se stal z dělníka pravou rukou stavbyvedoucího pracovníka.

Ve svých šestadvaceti letech jsem úspěšně odpromoval a získal titul stavebního inženýra. Ve stejné firmě jsem získal plný pracovní úvazek a pracoval zde ještě následující dva roky.

Začátek podnikání

Po dvou letech, kdy jsem byl řadovým zaměstnancem a plnil úkoly, které mi vedení dávalo, jsem se rozhodl, že si splním sen, postavím se na vlastní nohy a začnu podnikat.

Vydal jsem se do Německa, jelikož jsem absolvoval němčinu včetně mezinárodní zkoušky u PELICANA ovládal jsem němčinu na takové úrovni, abych mohl v tomto jazyce obchodovat a nemusel se bát, že díky jazykové bariéře se stane něco, co mě zruinuje.

Hledal jsem inovativní materiály ve stavebnictví, které bych mohl dodávat na český trh a byl bych pod záštitou německé firmy, která by mi byla dodavatelem.

Co jsem hledal, to jsem taky našel a následně jsem v České republice rozjel firmu na dodávání exkluzivního materiálu pro zateplování budov, který u nás do té doby nebyl.

Vydal jsem na rozjetí firmy veškeré úspory a vzal jsem si bezúročnou půjčku pro podnikatele.

Nastala marketingová kampaň, na kterou jsem už musel sehnat zaměstnance, který mi se vším pomáhal. Netrvalo dlouho a píle snesla své ovoce. Stali jsme se dodavatelem pro množství obchodů a soukromníků a úvěr jsem dávno splatil.

Firma a její zaměstnanci

Zaměstnanců jsem v tu dobu měl již několik desítek a firma se neustále rozrůstala.

Němčinu jsem bohužel ale ovládal jen já a sporadicky můj zástupce. Bylo toho na mě hodně a veškerá komunikace s dodavateli zůstávala v mojí kompetenci. Rozhodl jsem se, že tomu musím pomoct, že nemohu vše v této oblasti dělat sám a v neposlední řadě, že bych rád rozšířil své podnikání i do zahraničí, a to zejména do Rakouska.

Přemýšlel jsem, jakým způsobem zaměstnance přinutit, aby se jazyk naučili. Dostali ode mě poukazy na kurzy, nicméně po čase jsme zjistili, že nikdo z nich nemá čas ve vlastním volnu ještě navštěvovat jazykové kurzy.

Firemní kurzy němčiny Brno

Vzpomněl jsem si na školu PELICAN a jednoho večera jsem si proklikal webové stránky školy PELICAN a našel možnost firemní výuky. Hned následující den jsem do školy volal a dohodl se na osobní schůzce s paní jednatelkou Dagmar Ráček Pelikánovou.

Na schůzi mi paní Pelikánová dala veškeré informace. Dohodli jsme se, že škola zajistí výuku mých zaměstnanců, která se bude konat vždy ve středu od 15 hodin, tzn. V řádné pracovní době zaměstnanců, což jim již neumožní se výuce vyhnout.

Paní Pelikánová dostála svého slova a ve středu následujícího týdne byla firemní výuka v naší firmě zahájena. Lektor byl již na první hodinu perfektně připraven a dokázal mé zaměstnance namotivovat natolik, že za mnou po hodině chodili a děkovali mi.

Firemní výuka němčiny u nás dodnes funguje a dodnes je v kompetenci jazykové školy PELICAN, která k nám posílá své nejlepší lektory. Je to už asi 7 let a já i moji zaměstnanci jsme nadmíru spokojeni.

Firemní jazyková výuka

Firemní jazyková výuka v brněnském PELICANU mi pomohla k rozšíření působnosti mé společnosti na trh v Rakousku a nyní plánuji rozšíření do Maďarska a Polska. Se školou PELICAN již nyní jednám o firemní výuce těchto jazyků a jsem rád, že mi zaměstnanci školy vychází vstříc a dělají vše pro to, aby k nám poslali nejlepší lektory těchto dvou ne natolik rozšířených jazyků.

Jestliže mohu všem zaměstnavatelům doporučit, dopřejte svým zaměstnancům jazykové kurzy, poroste tím i Vaše firma.

Za mě jedině PELICAN z Brna!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>