V našem okolí to žije

Jak jsem se dověděla o PELICANOVI

Chodila jsem na vysokou školu a bydlela na privátě, když jednou přišla kamarádka s tím, že objevila super kavárnu, kde na zemi jsou černobílé dlaždice poskládané do šachovnice, a za barem je stará pekařská pec. Musela jsem se tam jít podívat. Kavárnu jsme začali s přáteli navštěvovat pravidelně a oblíbili si ji.

Galeryje 9 je pohodový podnik na Lidické 9, ve dvoře školy Pelican. Že existuje Pelican jsem se  ale dověděla až o několik let poději. Chtěla jsem studovat jazyky a při hledání v internetovém vyhledávači mi vyjela právě jazyková škola Pelican. Zaujala mě adresa Lidická 9. Moc jsem neváhala a na školu si podala přihlášku.

Škola leží v centru města a v blízkosti se nachází vše, co student ke svému studiu a životu potřebuje. V mém případě to bylo pomaturitní studium angličtiny Brno.

U Pelicana jsem následně začala pracovat.

Okolí školy

V bezprostřední blízkosti školy jsou zastávky brněnské MHD Antonínská a Moravské náměstí. Škola leží prakticky uprostřed těchto dvou zastávek.

Park Lužánky

Začnu od zastávky Antonínská, která leží na kraji známého brněnského parku Lužánky. V Lužánkách jsou umístěny lavičky, nachází se zde odpočinková místa i několik grilů pro veřejné užívání. Studenti mohou trávit volný čas při pěkném počasí piknikem v parku, odpočinkem nebo různými sportovními aktivitami, například venkovními hodiny jógy či trénováním chůze po laně, tzv. slackline.

Pod zastávkou Antonínská na kraji Lužánek je Verbena. Restaurace obklopená venkovní zahrádkou s chutnou kuchyní a skvělým pivem. Hned pod Verbenou jsou tenisové kurty s restaurací a taktéž velkou zahrádkou, venkovní udírnou a grilem. Po sportovním výkonu se tak studenti mohou občerstvit a užít si příjemné odpoledne a večer.

Na Cihlářské

Kousek nahoru a doprava od zastávky Antonínská je ulice Cihlářská, na jejímž konci se nachází proslulé klasické brněnské kino Art, které zároveň s nabídkou kvalitních filmových snímku nabídne i posezení u kávy.

Pokud mají naši studenti hlad a užívají si českou kuchyni, rozhodně doporučuji Hostinec U Semináru. Vaří tu klasická česká jídla a čepují Plzeň, která se zde chlubí perfektní chutí a hutnou pěnou, jakou má správné pivo mít (ne jako Plzeň připomínající zvětralé dvě hodiny otevřené pivo z lahve postavené na sluníčku, jako tomu je v mnoha českých restauracích).

Na Lidické

Na zastávku Antonínskou chodí studenti našeho pomaturitního studia také do čínské restaurace Chutné štěstí. Dostanete zde za velmi příznivou cenu opravdu velkou porci dobrého jídla.

Kousek od Chutného štěstí na rohu ulice se nachází příjemná hospůdka Café Laundry, které nikdo neřekne jinak, než Prádelna, a studenti si tu mohou k večeru posedět u dobrého piva a pobavit se.

Vydám se směrem ke škole Pelican. Míjím italské bistro La speranza, kde prodávají výbornou pizzu po čtvrtkách za příjemnou cenu 30 Kč a dojdu k Městkému divadlu, které je přesně naproti školy. V divadelním dvoře se přes léto pořádají koncerty a jiné kulturní akce, funguje zde i letní kino. Studenti se zde tak mohou pobavit a zároveň se vzdělávat u cizojazyčných filmů. Přes školní rok samozřejmě funguje i klasické divadlo a můžeme si tak všichni užívat jak činohry, tak třeba muzikálů, kterými je Městské divadlo v Brně známé.

Naproti škole máme tedy divadlo, v přízemí školy Galeryji9, kavárnu přes den, k večeru spíš bar, občas uměleckou galerii a občas koncertní klub.

Směrem k zastávce Moravské náměstí je po pravé straně hospůdka 2 blázni na Poličce, jejíž název vypovídá jak o pivu, které se zde točí, tak o atmosféře podniku. Na večerní posezení mohu rozhodně doporučit.

Moravák

Vedle zastávky Moravské náměstí se nachází další, nicméně mnohem menší, park, kde mohou studenti taktéž relaxovat, posedět na lavičce a pokochat se fontánou umístěnou uprostřed parku.

Moravské náměstí je v centru Brna, minutu pěšky na Českou, dvě minuty na Náměstí Svobody. Studentům pomaturitního studia Brno se tak dostane všeho, co potřebují, a mohou si užít svůj rok s angličtinou, němčinou nebo jiným jazykem v rámci pomaturitního studia jazyků na škole Pelican plnými doušky.

PELICAN

Proč teda studovat u Pelicana? Pelican Tě jazyky opravdu naučí a navíc Ti naservíruje plno zážitků a zajímavých míst v jeho bezprostřední blízkosti. Přidej se k nám a nebudeš litovat.

Pomaturitní studium jazyků Brno.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>