Youth In Action – PELIKÁN reprezentuje

Zástupci Jazykové školy Pelikán se vydali na pravidelný meeting Youth In Action, který se konal v oblasti Galicia ve Španělsku. Hlavním cílem těchto setkání je porovnávání názorů mladých lidí z různých koutů Evropy na předem danou problematiku.

Tématem našeho setkání se staly volby do Evropského parlamentu. Bylo nám umožněno diskutovat na téma voleb do evropského parlamentu a možností budoucího vývoje EU, nejen s našimi vrstevníky z Itálie, Maďarska, Rumunska, Malty, Kypru a Španělska, ale také s místními politiky.

Po zdlouhavém příletu do Španělského města Santiago de Compostela, jsme se seznámili s naším hostitelem Fernandem a jeho pomocníkem s minimální zásobou anglických slovíček, která čítala slova jako „mňam mňam“ a „bla bla“. My jsme se naopak naučili španělská slovíčka, např. chico (kluk) a chica (dívka). Mimo debatování nad evropskými problémy, jsme navštívili města La Baňa a A Coruῆa, kde jsme též pracovali, nakupovali a hodovali. Vrcholem našeho pobytu byla mezinárodní večeře. Na tuto večeři si měl každý ze zástupců daného státu přivést typické jídlo a pití pro svou zemi, aby jím mohl pohostit zahraniční přátele.

Untitled-1

Překvapilo nás, že pro Česko, Maďarsko a Kypr je typická stejná potravina, a to domácí pálenka. Ta nečekaně zmizela ze stolů jako první.

Po těchto „odpočinkových“ pěti dnech nás čekalo vystřízlivění v podobě dlouhého letu a mrazivého počasí v ČR.    

10 thoughts on “Youth In Action – PELIKÁN reprezentuje”

  1. Petra Schacherlová

    Zdlouhavý přílet? Co to je? 😉 “Vrcholem pobytu byla večeře..s pálenkou” to to debatování nad evropskými problémy muselo být veselé a plodné 😀

    1. Petra Schacherlová

      prezentování názorů po požití lihovin.. S takovým přístupem se člověk může dostat až na hrad 😀

Comments are closed.