Z Brna do Londýna

Brno je město mnoha možností. Prakticky jakýkoliv nápad není problém proměnit ve skutečnost. Brno žije nočním životem. Ať se kdykoliv během dne či noci objevujete na kterémkoliv místě, nikde nejste sám. Všude je spousta lidí, kteří se chtějí bavit. Není problém zajít do klubů, zatančit si, poznat nové přátele. Nebo trávit čas v příjemné restauraci s lidmi, které již znáte. Brno je prostě město, ve kterém nepoznáte nudu.

Když už vás ale tento život nenaplňuje a chcete se jednou také pěkně obléci a něco se přiučit, rozhodně vyrazte za kulturou. Brněnská divadla nabízí nespočet představení. Nikdy jste nebyli na baletu? Vydejte se do Mahenova divadla, možná se zde do tance, i když jiného než znáte z klubů, také zamilujete. Určitě budete nadšeni i z interiéru, který dýchá historií, hlediště je uzpůsobeno tak, aby každý divák viděl z kteréhokoliv místa. Divadlo ovšem nabízí i klasická činoherní představení od známých autorů. Výkony herců bývají tak přesvědčivé, že i po ukončení představení ve vás zanechají hluboko zakořeněné dojmy.

Dalším vyhlášeným divadlem je Městské divadlo na ulici Lidická, Když se vám podaří sehnat lístek, bude to pravděpodobně třeba i 3 měsíce předem. Ovšem toto čekání stojí za to. Hudební scéna je naprosto skvělá. Hrají se zde známé muzikály a výkony herců jsou opět fenomenální. Spousta muzikálů, které se uvádějí, bývají z dílny anglických autorů. Pokud vás tedy muzikál, nebo i jiné představení uchvátí natolik, že si ho budete chtít vidět znova a v originále, není nic jednoduššího než sbalit kufry a vyrazit do Londýna.

Zlepšete své jazykové schopnosti – výuka angličtiny Brno.

Udělejte si prodloužený víkend a spojte návštěvu divadla i s poznáváním ostatních památek, které hlavní město Velké Británie nabízí. Přes den se projděte okolo Temže a večer si plnými doušky můžete vychutnat představení, které vás okouzlilo již v Brně v překrásných prostorách londýnských divadel. Určitě si odnesete další nevšední zážitek, na který budete vzpomínat spoustu let.
Jak ale zařídit to, abyste představení rozuměli? Ano, už jen to, že budete v prostorách divadla, na vás bude působit hezkým dojmem, ale rozumět dialogům je přeci jen ještě o něco lepší. Pokud víte, že zrovna angličtina nepatří mezi vaše silné stránky, neváhejte a využijte služeb jazykových škol. Přihlásit se na kurzy není nic těžkého. A nemusíte ani chodit nikam daleko. Nedaleko centra, přímo naproti Městskému divadlu se nachází jazyková škola PELICAN. Ta nabízí široké spektrum jazykových kurzů šitých přímo na míru. Volit tedy můžete jak z individuálního kurzu, který bude přímo pro vás a o vás, tak i z kurzů skládajících se z malých skupinek studentů. Třeba zde najdete nějakého milovníka divadel a přítele na cesty po představeních…

 

Autor: Markéta Eliášová

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>