Pomaturitní studium

Pro jakékoliv informace volejte Olgu Kovácsovou do kanceláře školy
na tel. číslo +420 725 441 935.

AKCE POMATURITNÍ STUDIUM CENA V ČERVNU

Studuj jazyky za super cenu se statusem studenta v roce 2017/2018.
Přihlas se do konce června za skvělých 18 500 Kč.
Využij ISIC karty zdarma od PELICANA!

Obecné informace
ISIC zdarma
Proč PELICAN
Vyučované jazyky
Obecné informace

Základní informace

 • PELICAN organizuje oficiální formu pomaturitního studia dle Přílohy č.1 novely vyhlášky č. 322/2005 Sb. MŠMT, o dalším studiu, popřípadě výuce o délce trvání 1 školního roku, kdy výuka probíhá 4 hodiny denně, 5 dní v týdnu.
 • Studenti, kteří se přihlásí do pomaturitního studia začínajícího školní rok bezprostředně následující po maturitní zkoušce, mají ze zákona právo využívat status studenta a s tím spojené výhody.
 • Nabízíme studium těchto jazyků: angličtina, němčina, ruština, španělština, francouzština, a slovenština, a to na různých úrovních od úplných začátečníků až po pokročilé.
 • PELICAN poskytuje ISIC KARTU ZDARMA!
 • Výuka probíhá v učebnách v centru Brna na ulicích Lidická a Kudelova a vedou ji zkušení a kvalifikovaní lektoři.
 • Každý rok pořádáme od března Dny otevřených dveří, kde je studentům k dispozici jazykový konzultant a metodik školy. Studenti si mohou otestovat svoji znalost cizího jazyka, vybrat si studijní obor a přihlásit se ke studiu. Při platbě školného během Dnů otevřených dveří získají studenti slevu z aktuální ceny v hodnotě 500 Kč.
 • Ve všech učebnách je pro studenty internet zdarma a v areálu školy je možnost parkování.

Každý rok se vyskytne řada mladých lidí, kteří sice úspěšně zvládnou maturitu, avšak na vysokou školu z různých důvodů ještě nemohou. Chtěli by ale ještě studovat a uchovat si sociální výhody (přídavky na děti rodičům, úhradu zdravotního pojištění, dopravné aj.). Co tedy v takové situaci dělat?

Pomaturitní studium na jazykové škole je v takovém případě tou nejlepší možnou volbou. Je to jedinečná příležitost vylepšit si během jednoho roku svoji osobní kvalifikaci a získat řadu vědomostí a zkušeností, díky nimž se abiturienti mohou v následujícím roce například úspěšně dostat na univerzitu.

Zahájení kurzu

 • Na začátku školního roku studenti absolvují rozřazovací testy, na jejichž základě jsou rozděleni do studijních skupin.
 • Úroveň studijní skupiny je určena dle Společenského evropského jazykového rámce. Na základě určené úrovně je zvolena náplň kurzu a závěrečná jazyková zkouška.

Zakončení kurzu             

 • Po úspěšném absolvování jednoletého pomaturitního studia studenti obdrží vysvědčení.

V rámci výuky se studenti cíleně připravují na složení následujících státních jazykových zkoušek:

MG_4548_HDR1H-1024x683

Pojďte na jednoleté pomaturitní studium a užívejte si všech studentských výhod se statusem studenta!

Poslanecká sněmovna totiž schválila novelu zákona o státní sociální podpoře, která tento status účastníkům kurzů přiznává. Stejně jako v minulých letech i ve školním roce 2016/2017 mohou studenti využívat výše uvedených výhod statusu studenta – pokud maturovali ve stejném kalendářním roce, v jakém se přihlašují na pomaturitní studium jazyků.

Začít studovat jazyky po maturitě je snadné.

Studenti, kteří se rozhodnou pro pomaturitní jazykové studium, nemusí skládat žádné přijímací zkoušky. Jsou přijati ihned, pokud řádně vyplní a doručí přihlášku, prokážou dokončení středoškolského studia kopií maturitního vysvědčení, a následně podepíšou smlouvu a uhradí kurzovné.

ISIC zdarma

ISIC KARTA

Chceš mezinárodně uznávaný doklad o statusu studenta?
Láká Tě spousta slev v divadlech, na koncertech, ve dopravních prostředcích, muzeích atd.?
Chceš být oficiálně studentem a držet ISIC kartu?
Potom je tu pro Tebe pomaturitní studium Brno ve škole PELICAN, kde máš ISIC kartu ZDARMA!

Stačí na začátku školního roku přinést svoji pasovou fotografii do školy, vyplnit dotazník a PELICAN už se o všechno postará.

Pomaturitní studium Brno ISIC karta ZDARMA!

Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO, to již více než 60 let!

ISIC karta platí ve 130 zemích světa, a tak ho dohromady uplatníš na více než 130 000 místech.
Přes 2 200 slev Tě čeká jenom v ČR.

Přehled slev platných s průkazem ISIC nalezneš na oficiálních webových stránkách ISIC karty.

Proč PELICAN

Kde takové jednoleté pomaturitní studium Brno absolvovat?

V Brně doporučujeme jazykovou školu Pelican. I studenti, které nemůžeme při nejlepší vůli označit jako „studijní typy“, si zde užijí velmi zábavný a zajímavý rok intenzivního studia, který je obohatí o mnoho cenných vědomostí.

 

Pomaturitní studium jazyků Brno, to jsou pětkrát týdně čtyři hodiny angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny – nebo kteréhokoli jiného jazyka z naší nabídky, záleží na vaší volbě. Je to studium, při němž si studenti najdou mnoho nových přátel a otevřou se jim tak cenné kontakty do jejich budoucí studijní či pracovní kariéry.

 

A navíc získají kvalitní vzdělání a Pelican je připraví na složení mezinárodní zkoušky. Tu složí v této jazykové škole Pelican na samotném závěru studia, tj. v červnu nadcházejícího roku. Tento mezinárodně platný certifikát studentům otevírá dveře k novým zajímavým studijním či pracovním zkušenostem.

DSC_0605

Proč studovat pomaturitní studium v PELICANOVI?

 • Pomaturitní jazyková škola Pelican se nachází již deset let v centru Brna, na Lidické 9. Je výborně dostupná, studentům nabízí zdarma parkování v areálu školy a v učebnách je zdarma internetové připojení.
 • Pelican jazyková škola pomaturitní studium pojímá zcela seriózně a jde jí o maximální kvalitu výuky. Její pracovníci, to jsou čeští lektoři i rodilí mluvčí, všichni disponující kvalitním vzděláním a zkušenostmi na zahraničních stážích. Je jim vlastní vstřícný přístup ke studentům a ochota učit podle moderních efektivních metod výuky.
 • Pomaturitní jazyková škola dbá na maximální aktivitu a účast studentů. Podniká s nimi celou řadu zajímavých studijních i mimostudijních aktivit, vše za účelem probuzení zájmu o studium jazyků.
 • PELICAN poskytuje zdarma kartu ISIC!
 • Informujete-li se včas na stránkách této jazykové školy, pomaturitní studium můžete získat za příznivou cenu. Dá se využít některé z řady slev nebo výhodných cenových balíčků.
 • Studentovi umožníme před zahájením výuky konzultaci s jazykovým poradcem ohledně vstupní jazykové úrovně, výběru vhodného kurzu a veškerých aspektech pomaturitního studia.
 • Poskytujeme kvalitní a komplexní jazykové vzdělání pod vedením zkušených, vstřícných a mladých lektorů, a to v příjemném a uvolněném studijním prostředí moderně zařízené školy.
 • Připravujeme studenty na Státní jazykovou zkoušku. Zkoušky studenti vykonávají se svými lektory v prostorách JŠ PELIKÁN, která má ke konání státních jazykových zkoušek náležité oprávnění.
 • Připravujeme studenty ke studiu cizích jazyků na vysoké škole a usnadňujeme absolventům uplatnění se na trhu práce.
 • Využíváme moderní, inovativní a zábavnou formu výuky cizích jazyků vycházející z evropských vzdělávacích projektů, na nichž se podílíme a umožňujeme zapojení studentů do těchto projektů.
 • Nabízíme studentům možnost diskutovat nejen o studiu na blogu a sociálních sítích.
 • Od školního roku 2012/2013 jsme zařazeni do programu Mládež v akci, díky němuž mají studenti pomaturitního studia možnost zúčastnit se výměnných integračních pobytů v Evropě.
 • Při jazykové výuce využíváme ICT nástrojů, díky kterým si studenti procvičí studovaný jazyk v reálných situacích. Znalosti ICT nástrojů využijí studenti v budoucím zaměstnání, samostudiu a dalším vzdělávání.
Vyučované jazyky

Pomaturitní angličtina

Angličtina je v současné době nejvýznamnějším cizím jazykem. Pro mnoho pracovních pozic je vnímána jako naprostá samozřejmost. Studenti se s angličtinou seznamují na středních školách, ale na mnoha školách výuku tohoto jazyka pojímají dost povrchově a studenti se tak anglicky moc nenaučí. Pomaturitní studium angličtiny u Pelicana je tedy možností naučit se tento jazyk doopravdy.

 

Pomaturitní němčina

Německý jazyk má i dnes velkou důležitost a pomaturitní studium němčiny u Pelicana je skvělou příležitostí si tuto řeč osvojit. V Pelicanovi se zájemci o studium němčiny naučí plynulé konverzaci, vstřebají poslech, čtení i písemný projev. Kromě toho rozšíří své znalosti kultury a reálií německy mluvících zemí.

 

Pomaturitní francouzština

I francouzština bývá vyučována na středních školách. Pokud ale nepočítáme specializované instituce, na většině škol se během čtyřletého studia naučí z francouzštiny coby z druhého jazyka jen základy. Na škole Pelican je možnost absolvovat pomaturitní studium francouzštiny, během kterého student získá potřebné komunikační dovednosti, které může v budoucnu využít.

 

Pomaturitní ruština

Osvojit si znalost ruštiny je velmi pragmatickým tahem, protože společensko-ekonomický význam Ruska začíná být stále patrnější. Ruština má navíc podobné základy jako čeština a pro ty, kteří nemají příliš talent vstřebávat cizí řeči, je pomaturitní studium ruštiny snadnou cestou k tomu naučit se perfektně nějakou cizí řeč.

 

Pomaturitní španělština

Angličtinu už ovládáte ze střední školy a používáte ji téměř denně v rámci počítačových her, internetové komunikace, čtení zpráv, poslechu hudby atd. Co se naučit jazyk, který neovládá většina? Španělština je jasná volba. Krásné večery na pláži, jihoevropský vzduch, temperament, to vše je ukryto i ve španělském jazyce. Pomaturitní studium španělštiny v Brně je perfektním startem do prosluněné budoucnosti.

 

Pomaturitní slovenština

Většina Slováku ovládá češtinu natolik, že jsou schopni plynule mluvit. My Češi Slovákům rozumíme, nicméně slovenštinu ovládá málokdo z nás, natož pak její písemnou formu. Slovenština je nádherný jazyk, kterým okouzlíte společnost okolo vás. Pojďte využít čas a jděte do pomaturitního studia slovenštiny v Brně u Pelicana.

Navštivte nás na dny otevřených dveřích.

Více informací získáte na telefonním čísle

+420 774 742 296

nebo v naší kanceláři na adrese Lidická 9, Brno.