Pomaturitní studium francouzštiny

AKCE POMATURITNÍ STUDIUM CENA V SRPNU

Studuj jazyky za super cenu se statusem studenta v roce 2017/2018.
Přihlas se do konce srpna za skvělých 19 700 Kč.
Využij ISIC karty zdarma od PELICANA!
Druhý jazyk ZDARMA!

Pro jakékoliv informace volejte Olgu Kovácsovou do kanceláře školy
na tel. číslo +420 725 441 935.

Obecné informace
Proč PELICAN
Obecné informace

Francouzština je jazyk oplývající podmanivým kouzlem, krásnou zvukomalebnou stránkou, celou řadou gramatických kuriozit... a také je to jazyk, jímž hovoří sto třicet milionů mluvčích na této planetě, díky čemuž francouzština uzavírá první desítku nejrozšířenějších jazyků.

Francouzský jazyk se zhusta vyučuje na českých středních školách, na většině míst ale jen „jedou po povrchu“ - během čtyřletého studia, kdy se francouzština objevuje v rozvrhu jen dvakrát, třikrát týdně, se žáci naučí skutečně jen základy jazyka. Těm, kteří si chtějí skutečně tento jazyk osvojit, naučit se v něm plynule konverzovat a domluvit se s rodilými mluvčími, doporučujeme jednoleté pomaturitní studium francouzštiny u Pelicana.

Pomaturitní studium francouzštiny trvá deset měsíců. Pelican klade důraz na vtažení studentů do výuky. Lektoři pracují v malých skupinách s maximálně 15 studenty – tak, aby byl umožněn individuální přístup ke každému jednotlivci. Jazyková škola Pelican sází na moderní metody výuky – spolupracuje totiž již léta se zahraničními institucemi na vývoji inovativních metod výuky. Ty pak sama využívá ve své každodenní práci. Výsledkem je velmi interaktivní a zábavná výuka, kde studenti nejsou k ničemu nuceni, přesto ale se ale sami začnou ochotně a s nadšením aktivně zapojovat do výukového procesu a spoluutvářet příjemnou a produktivní atmosféru v kurzu.

Zapište se na pomaturitní studium francouzštiny ještě dnes. Není nutné psát přijímací zkoušky – stačí poslat přihlášku, prokázat se dokončením středoškolského studia kopií maturitního vysvědčení, zaplatit kurzovné a podepsat smlouvu. Pomaturitní studium francouzštiny pak může začít.

Proč PELICAN

Pelican je jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky v Brně. Nachází se v samém centru města – na ulici Lidická. Již několik let nabízí zájemcům pomaturitní studium francouzštiny. Francouzština pomaturitní studium u Pelicana, to znamená intenzivní výuka jazyka pětkrát týdně vždy po čtyřech hodinách denně. Studenti jsou postupně konfrontováni se všemi základními zákonitostmi francouzského jazyka. Pochopí gramatiku, osvojí si všechny časy, naučí se výslovnost a vstřebají základní slovní zásobu. Záhy začnou tvořit první jednoduché věty i souvětí a začnou samostatně s francouzštinou pracovat.

Proč se přihlásit k pomaturitnímu studiu právě v JŠ PELICAN?

 • Budete k nám dojíždět na čtyři vyučovací hodiny denně 5 dní týdně. Ano, čtete správně! Tolik úplně stačí k tomu, abyste za pár měsíců zvládli velké pokroky ve francouzštině. Ve škole tedy nemusíte trávit kvanta času, ale jen tolik, kolik je nezbytně nutné – a klidně můžete mimo školu stíhat ještě nějakou brigádu.
 • Budete pod taktovkou našich zkušených lektorů pronikat hloubkami francouzského jazyka a učit se potřebnou gramatiku a slovní zásobu moderní inovativní a zábavnou metodou vycházející z výsledků evropských vzdělávacích projektů. A pokud chcete, můžete si k tomu návdavkem přidat němčinu, ruštinu, španělštinu nebo slovenštinu. Každý, kdo si u nás zaplatí pomaturitní studium francouzština, získává automaticky 500 Kč slevu na kurz dalšího jazyka dle výběru.
 • Budete dostávat učební materiály zdarma. Budete mít u nás zdarma také internetové připojení, parkování v areálu školy a vstupy na zajímavé akce.
 • Budete se podílet na tvorbě vícejazyčného časopisu Pelican a diskutovat na blogu nebo sociálních sítích.
 • Budete se v rámci vašeho studia připravovat na státní jazykovou zkoušku, případně též na studium cizích jazyků na vysoké škole. Každý, kdo u nás absolvuje pomaturitní studium francouzštiny i s následnou zkouškou, získává osvědčení o absolvování studia, uznané v ČR na základě oprávnění MŠMT.

Jaký je průběh kurzu?

 • Nejprve podstoupíte rozřazovací testy.
 • Na základě výsledků testů vás rozdělíme do studijních skupin.
 • Následuje samotná část - kurz, účast v projektech, tvorba časopisu.
 • Po absolvování kurzu získáte vysvědčení.
 • Pomaturitní studium ukončíte oficiální zkouškou dle vaší jazykové úrovně.
 • Další informace najdete ve Školním řádu.

 Na pomaturitní studium francouzštiny přijímáme i studenty, kteří letos nematurovali.

Přihlaste se ke studiu on-line ZDE.

Více informací získáte na telefonním čísle

+420 774 742 296

nebo v naší kanceláři na adrese Lidická 9, Brno.

Jazyková škola Pelican je vám vždy k dispozici - neváhejte a vyzkoušejte pomaturitní studium francouzštiny.