Factory Fashion Market fotoreport

O tomto víkendu se již po osmé konal v brněnském Buran Teatru trh s nezávislou módou Factory Fashion Market. Prodejní trh mladých návrhářů a designerů již tradičně spestřovaly  módní přehlídky a skvělá atmosféra. Přinášíme vám skromný fotoreport z brněnského tržiště a zároveň pozvánku do pražských Holešovic, kde se 12. a 13. dubna sejde více než 140 návrhářů a designérů. Máme se tedy všichni na co těšit! 

dsc_6501-623x440

The independent fashion market Factory Fashion Market was held for the eighth time at the Buran Theatre in Brno this weekend. Young designers’ sales market was accompanied by fashions shows and lively atmosphere. We are bringing you a photo report from the Brno marketplace and also an invitation to Holešovice in Prague, where on April 12 and 13 more than 140 designers will be meeting again. As you can see, there is a lot to look forward to!

www.novetrhy.cz/trhy/factory-fashion-market