Míří k nám Kay Buriánek, další hvězdný článek sestavy pro Pelican Party

Jsem frontman, zpěvák a kytarista skupiny Sunshine, se kterou jsem za téměř dvacet let existence objel několikrát Evropu i Skandinávii, dvakrát Japonsko, byl na několika rozsáhlých turné v USA, kde i Sunshine natočili pro label Custard Lindy Perry desku Moonshower and Razorblades. Kromě toho působím jako hudební a lifestylový žurnalista (např. časopisy Filter, Time In, v současnosti portál Proti šedi). V České televizi jsem spolupracoval na pořadu Musicblok. Sedm let jsem měl svůj žánrový pořad Evil Heat na rádiu Wave a nyní děláme společně s uznávanou ikonou nejenom hudební novinařiny Janou Kománkovou obdobný pořad Buzz na Radiu 1. Krom toho jsem (společně s Tuzexem, baskytaristou Sunshine) i ‘founder’ párty Bounce! Bounce! s měsíční rezidencí v klubu Chapeau Rouge (Praha), která expandovala i do dalších měst (Brno, Plzeň, Znojmo a další). Vystupuju i jako DJ buď v rámci Bounce! Bounce!, nebo jako DJ Radia 1.

profile_Kay

Moje domovská kapela od začátku svojí existence chtěla hlavně hrát. Co nejvíc a všude. Takže nám logicky Čechy byly malé. Díky labelu Day After, na kterém vyšly naše první desky, jsme měli možnost nejenom předskakovat spoustě podobně hrajícím kapelám, patřícím do hardcore a punk scény, ale začali jsme záhy jezdit nejdřív rozsáhlá turné po Evropě a Skandinávii a potom i v USA, Anglii, nebo Japonsku. Tahle mezinárodně fungující 'Do It Yourself' platforma pro nás byla ve svojí době hrozně důležitá a ač nesouhlasím uplně se vším, co proklamuje, uvědomuju si, že jí vděčíme za hodně.

Pochopitelně postupem času jsme vykročili svojí vlastní cestou, což nám bylo občas podsouváno a vyčítáno, ale to je prostě progres, kterým si buď kapela projde, nebo ustrne na místě, což my jsme nechtěli. Netvrdím, že všechny kroky, které jsme udělaly, byly správné, ale na druhou stranu jsme se pořád někam posouvali. Nejenom hudebně. Díky častému hraní mimo ČR jsme poznávali hodně nových lidí, postupně jsme začali vydávat desky na labelech jako GSL, Big Wheel Recreation, v Japonsku na Fabtone, hráli jsme velká turné s At The Drive-In, The Murder City Devils, Botch, The International Noise Conspiracy a dalšími. Najednou jsme se začali objevovat ve stejných klubech, na těch samých podiích s našimi hudebními vzory z desek, které jsme sbírali a to je neopakovatelný pocit. I když jsme potom zažili ještě hodně zvratů, podepsali jsme lukrativní vydavatelskou smlouvu v Americe, natáčeli přelomovou desku Moonshower and Razorblades v Los Angeles ve velkých studiích, remixovali nás lidé jako Fischerspooner, nebo Chris Corner z IAMX, stejně ty začátky v malých klubech téměř po celém světě byly a jsou dodnes top.

One thought on “Míří k nám Kay Buriánek, další hvězdný článek sestavy pro Pelican Party”

  1. Štefan Zábojník

    25.3. 2003 (?), divadlo Aréna Bratislava, predkapela neznámi Sunshine, energiou a nasadením ďaleko predčili hlavnú hviezdu večera, otrávených Sneaker Pimps..

Comments are closed.