MEDICE

Popis projektu

Ženy cizinky žijící na území České republiky mají ztížený přístup ke zdravotní péči. Vyplývá to z výsledků výzkumu Světové zdravotnické organizace. Důvodem je často jazyková bariéra a neznalost zdravotnického systému v České republice. Výsledkem je pak to, že tyto ženy nejsou často schopny zajistit sobě a svým potomkům adekvátní péči, což se dlouhodobě podepisuje na jejich zdravotním stavu. Cílem projektu MEDICE je:

  • pomoci ženám pochopit, jak funguje systém zdravotní péče v pěti evropských zemích (na Kypru, v České republice, na Islandu, v Polsku a ve Spojeném království)
  • podpořit je v rozvoji slovní zásoby z oblasti péče o zdraví
  • usnadnit ženám kontakt s lékaři a se zdravotnickým personálem

Cílová skupina projektu

Cílovou skupinou projektu jsou zejména ženy-migrantky, ale také vzdělavatelé, učitelé jazyků, neziskové organizace a dobrovolníci působící v oblasti integrace příchozích, v neposlední řadě i poskytovatelé zdravotní péče.

Výstupy projektu

  • E-mapa systému zdravotní péče na Islandu, na Kypru, v České republice, v Polsku a ve Spojeném království – online zdroj informací o tom, jak v daných zemích fungují systémy zdravotní péče
  • E-glosář termínů z oblasti péče o zdraví
  • Multijazyčný balíček zdravotní péče pro ženy týkající se ženského zdraví, onemocnění a životního stylu obsahující frazeologii potřebnou pro popis příznaků a pochopení informací týkajících se lékařských úkonů a léčby
  • Multijazyčný balíček zdravotní péče pro děti obsahující výrazy a fráze týkající se péče o zdraví dětí
  • Multimediální průvodce nabízející sadu vzdělávacích modulů určených pro výcvik žen-migrantek v poradenské činnosti  v oblasti zdravotní péče
  • Online otevřená databáze výukových materiálů
  • Mobilní aplikace navržená pro snadné použití na mobilních telefonech a tabletech

Veškeré výstupy budou dostupné celkem v 15 jazycích: v angličtině, francouzštině, češtině, polštině, litevštině, řečtině, islandštině, arabštině, ruštině, ukrajinštině, běloruštině, vietnamštině, arménštině, thajštině a afrikánštině.

Partneři projektu

Kontakt

Web projektu: www.mediceproject.eu

Facebook projektu: www.facebook.com/MediceProject

Fotogalerie

Chcete se dozvědět víc?

Pokud se chcete o projektu dozvědět více, kontaktuje nás buď na info@skolapelican.com, telefonicky na čísle +420 774 742 296 nebo osobně na adrese Lidická 9, Brno. Pokud budete mít zájem, rádi za vámi přijedeme a projekt vám představíme, uspořádáme workshop pro Vaše zaměstnance, poskytneme konzultaci např. k diplomové práci, apod.