Jak mi PELICAN pomohl nepřijít o pracovní místo

Vystudovala jsem osmileté gymnázium a po škole, jelikož jsem se nedostala na vysokou, jsem šla rovnou do práce, kterou mi zařídil dědeček u nás na malém městě ve středních Čechách.

Rok jsem pracovala a pak se konečně dostala na vysokou školu. Začala jsem studovat filozofickou fakultu v Brně.

Školou jsem prošla celkem bez problémů. Jediné, co už mi v té době dělalo potíže, byly jazyky. Měla jsem povinnou angličtinu, kterou jsem dokonce opakovala. Nakonec jsem zkouškou „prolezla s odřenýma ušima“ a školu ukončila magisterským titulem.

Hledala jsem si práci, trvalo to pár měsíců a našla jsem celkem lukrativní „flek“ na pozici, která odpovídala mému vzdělání.

Začala jsem pracovat se zaujetím a práci vykonávala, jak nejlíp jsem uznala za vhodné a plnila všechny cíle do puntíku.

Na žebříčku pozic jsem začala postupovat po prvním roce v zaměstnání.

Za čtyři roky jsem se dostala na hodně lukrativní pozici a svoji práci jsem si nemohla vynachválit.

Shodou okolností a jak tomu příroda chtěla, se ale stalo, že jsem otěhotněla. S manželem jsme se na miminko začali těšit a na mateřskou, i přes naše rozdílné platové ohodnocení, jsem šla stejně já.

Doma jsem s dcerou byla tři roky a vrátila se do zaměstnání.

V práci bylo několik nových kolegů, které jsem postupně poznávala a budovala si znovu své postavení.

Po několika letech po vysoké škole jsem ale znovu narazila na svůj starý problém. Angličtina!

Šéf mi oznámil, že se musím do třech měsíců naučit pořádně anglicky nebo mé místo nabídne jinému uchazeči, který anglicky umí perfektně. Je totiž třeba jednat se zahraničními partnery.

Co mám teď dělat? Nezvládla jsem se naučit anglicky za celá školní léta, jak to mám zvládnout do třech měsíců? To si ze mě dělají srandu, nechci přijít o své místo a o svůj plat, kor teď, když platím školku a další potřeby pro malou.

Přišla jsem domů a začala jsem se hned na internetu dívat po jazykových školách v Brně. Vyjelo mi jich několik, nicméně když jsem se podívala po začátcích kurzů, tak, jelikož byl únor, téměř nikde žádné nezačínaly. Všechna výuka se koná v blocích od ledna nebo od září. Povzdychla jsem si, ale hledala jsem dál.

 

Kurzy poslední místa ve škole PELICAN.

 

Narazila jsem na několik škol, které otevírají kurzy i v průběhu sezóny. Ulevilo se mi a všem jsem poslala e-mail s tím, že jim ráno pro jistotu ještě zavolám.

Přišla jsem do práce a ještě před pracovní dobou, která začíná v 10, jsem zvedla telefon a zavolala na oněch několik jazykovek. Popadala mě panika, všude se čeká na kurz minimálně 14 dní. Co budu dělat? To je přece dlouhá doba v případě, že na to mám jen tři měsíce!

Zbývala jazyková škola PELICAN. Říkala jsem si, že už jsem asi bez šance, ale i přesto jsem tam zavolala. A udělala jsem dobře. Mají vypsané kurzy, které se otevřely nedávno, poslední místa v kurzech, a já do nich mohu přistoupit. A co víc, můžu se přijít mrknout na ukázkovou hodinu přímo do té lekce, kterou budu následně navštěvovat, zadarmo.

Byla jsem nadšená a ukázkovou hodinu jsem si objednala hned na následující den do skupiny angličtiny s úrovní věční začátečníci. Co jiného bych byla, než věčný začátečník? J

Doufala jsem, že to bude přesně pro mě a já na sobě začnu makat a budu schopná si své místo udržet.

Následující den jsem tedy přišla na ukázkovou hodinu angličtiny do školy PELICAN. Líbilo se mi, že se mně holky v kanceláři věnovaly, že jsem mohla zaparkovat na dvoře, přístup lektorky byl super a kolegové v kurzu byli také moc milí. Ve škole je k dispozici i kuchyňka s nápoji, tak jsem si na hodinu uvařila kávu a vše bylo v naprosté pohodě.

V učivu jsem nebyla nijak pozadu, a tak jsem se už v průběhu ukázkové hodiny rozhodla, že nastoupím do kurzu angličtiny ve škole PELICAN. Kurz jsem zaplatila hned po hodině a těšila jsem se na další lekci.

Za tři měsíce jsem se klepala u šéfa na anglickém pohovoru. Měla jsem šílený strach, nechtěla jsem o své místo přijít.

Pohovor trval asi patnáct minut a nadřízený se mě ptal na naši firmu. A já? Obstála jsem a své místo jsem si obhájila!

Mockrát děkuji škole PELICAN a mockrát děkuji své lektorce. Kurz navštěvuji samozřejmě dál a školu mohu všem doporučit.

Navštivte ukázkovou lekci a zapište se do probíhajících kurzů, nastoupíte hned a jazyk se s PELICANEM naučíte!

 

Kurzy poslední místa ve škole PELICAN.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>